Ciekawe pomysły na nietuzinkowy ślub

Zawarcie związku małżeńskiego to wyjątkowy moment w życiu każdego człowieka. Wiele par pragnie, aby faktycznie moment ten miał odpowiednią oprawę. W tym celu poszukują ciekawych i oryginalnych pomysłów na ceremonię ślubną i wesele. Jakie obecnie trendy są najchętniej wybierane?

Ślub poza USC, wesele w ogrodzie

Zdecydowanie do najczęściej wykorzystywanych pomysłów zalicza się ślub cywilny poza murami USC. Śluby w zamkach, zabytkowych kopalniach czy w ogrodach botanicznych możliwe są od roku 2015, kiedy to zostały wprowadzone bardzo istotne zmiany dotyczące zawierania małżeństw cywilnych. Pomimo wysokiej ceny takiej usługi (1000 zł) coraz więcej par decyduje się na takie rozwiązanie. Dzięki niemu możliwe jest zaskoczenie gości i z pewnością niezapomniane wrażenia.

Drugim ciekawym rozwiązaniem jest organizowanie wesel… w ogrodach. Pomysł ten szczególnie przypadł do gustu osobom zamieszkującym na wsi czy też mających tam rodzinę. Zorganizowanie takiego wesela nie jest trudne – pomogą nam w tym wyspecjalizowane firmy ślubne. Konieczne jest wypożyczenie namiotów, stołów, zamówienie odpowiedniego cateringu oraz zadbanie o przybranie stołów.

A może w tropikach?

Topowe biura podróży poszły o krok dalej proponują swoim klientom piękne śluby na egzotycznych wyspach. Oczywiście zawarcie związku małżeńskiego za granicą było możliwe już wcześniej, tu jednak nie musimy martwić się o nic. Jak zorganizować ślub na Dominikanie? Wszystkim zajmie się biuro podróży – zarezerwuje loty, pomoże nam wybrać odpowiedni hotel na nasz pobyt, podpowie, jak aktywnie spędzać czas na wyspie, zorganizuje ceremonię na plaży. Pobyt na tropikalnej wyspie najczęściej połączony jest z kilkudniowym urlopem, podczas którego para młoda może pobyć sama, spędzać czas na plaży czy na zwiedzaniu okolicy.