Budowa basenu wewnętrznego

Wyobraź sobie, że codziennie rano przed pracą możesz pływać przez godzinę we własnym, wewnętrznym basenie umiejscowionym w Twoim domu. Nie musisz tracić czasu na dojazdy, wydawać pieniędzy na karnety, możesz cieszyć się prywatnością i korzystać z basenu również w zimie. Baseny wewnętrzne, tak jak i baseny ogrodowe, stają się coraz popularniejsze wśród Polaków. Budowa takiego basenu nie jest jednak prosta. To prawdziwe wyzwanie – zarówno pod względem finansowym, jak i technologicznym. Z tego powodu bardzo ważne jest, byś zaufał specjalistom.

Budowa basenu wewnętrznego
Zdjęcie z: http://www.starpool-unipool.pl

Dowiedz się, na jakie trudności możesz natrafić podczas budowy basenu wewnętrznego

Zanim rozpoczniesz budowę, warto skonsultować się ze specjalistami, ale innymi osobami, które wybudowały w swoim domu basen wewnętrzny. Dzięki temu skorzystasz z ich doświadczeń i ustrzeżesz się popełnienia tych samych błędów. Najczęściej w domach prywatnych miejsca nie ma bardzo dużo – warto sprawdzić jednak, jaką wielkość niecki można zainstalować i jaka jest potrzebna, aby mieć w basenie trochę swobody – móc przepłynąć krótki dystans, móc swobodnie popływać żabką albo kraulem. Sprawdźmy również, czy szerokość basenu jest tak duża, że dwie osoby mogą jednocześnie komfortowo pływać obok siebie.

Niewielkie baseny domowe i duże, luksusowe baseny

Baseny domowe produkowane są na podstawie niecki wykonanej ze zbrojonego betonu. Może być ona następnie wykończona przy pomocy płytek ceramicznych lub specjalnej wykładziny PCV. Ta technologia pozwala zarówno na budowę niewielkich basenów domowych, jak i ogromnych luksusowych basenów hotelowych. Zastosowanie zbrojonego betonu sprawia, że tego rodzaju konstrukcje są niezwykle trwałe i mogą nam służyć przez długie lata. Pamiętajmy o tym, że koszty nie zakończą się na etapie budowy. Duże fundusze pochłonie również codzienna eksploatacja basenu, wymiana, filtrowanie i odkażanie wody, jej ogrzewanie i dezynfekcja. Jeżeli jednak możemy sobie na to pozwolić, oprócz basenu wewnętrznego warto zbudować również saunę. To pozwoli Ci zaznać prawdziwego luksusu.