Arcana – oryginalne płytki z Hiszpanii

Firma Arcana pojawiła się na rynku w roku 1997. Początkowo była obecna jedynie w rodzinnej Hiszpanii, szybko jednak okazało się, że zarówno oferowane przez nią płytki podłogowe, jak i ścienne, zyskały sobie uznanie także w innych częściach kontynentu.

Na przykładzie modelu arcana starcciatella miscela cieszącego się dużym powodzeniem także na polskim rynku, możemy zresztą przekonać się, że nie ma w tym przypadku.

Tym, co zwraca uwagę na hiszpańskie płytki w pierwszej kolejności, jest ich ciekawy design. Rozwiązania klasyczne idą w parze z tymi, w przypadku których nie ulega wątpliwości, że projektant włożył szczególnie wiele serca w przygotowanie oryginalnego wzoru. To znakomite produkty dla tych osób, dla których styl jest nie mniej istotny niż funkcjonalność. Nie można zresztą utrzymywać, że Arcana lekceważy znaczenie funkcjonalności w swoim procesie produkcji. Jej płytki są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, te same modele mogą być więc umieszczane nie tylko na kuchennych, salonowych, czy też sypialnianych ścianach, ale i na podłodze.