Znajdź idealny projekt domu drewnianego dla siebie

Domy drewniane nie są w Polsce nowością, jednak dopiero w ostatnich latach widzimy ich prawdziwy wysyp. Co stoi za tak dużą popularnością tego rodzaju budownictwa? Czy sprawdzi się ono w polskich warunkach? Jak wiele przyjdzie nam zapłacić za dom drewniany? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w artykule!

Dlaczego warto zdecydować się na dom drewniany?

Domy drewniane całoroczne to inwestycja, która z pewnością jest w stanie zaskoczyć. Podstawową zaletą jest znacznie niższa cena domu drewnianego w stosunku do domów murowanych. Szacuje się, że cena może być niższa nawet o 35%! Wszystko za sprawą wykorzystywanych materiałów. Głównym budulcem domów drewnianych jest drewno (odpowiednio przygotowane, osuszone, oczyszczone). Jedynym elementem murowanym takiego domu są jego fundamenty. Dzięki temu możemy również rozpocząć budowę praktycznie w każdym miesiącu w roku. Warto także wiedzieć, że decydując się na budowę domu drewnianego samodzielnie możemy wybrać rodzaj ocieplenia ścian lub też zdać się na polecenie producenta. Obecnie do dyspozycji mamy dziesiątki interesujących produktów, których zadaniem jest zapewnienie nam komfortu cieplnego.

Gdzie znajdziemy projekty domów kanadyjskich? Największy ich wybór zaproponują nam oczywiście sami producenci domów. Wśród licznych propozycji znajdziemy domy parterowe, piętowe, domy z parkingami czy podjazdami. Wiele projektów uwzględnia możliwość późniejszego dobudowania pomieszczenia i powiększenia kubatury domu. Ciekawe projekty domów znajdziemy na stronie mawit.com.pl.

Zalety domu drewnianego

Poza niską ceną domu drewnianego z pewnością warto również wspomnieć o czasie budowy – liczony jest on nie w latach, ale w miesiącach. To dobra opcja dla osób, które chcą szybko zamieszkać w swoim domu. Szacuje się, że dom w stanie surowym dodawany jest po 2-4 miesiącach. Dom w stanie deweloperskim gotowy jest po 6-8 miesiącach.