Zestawy ogrodowe – aluminium kontra technorattan

Kupno trwałych i efektownych mebli ogrodowych nie jest łatwym zadaniem. Producenci wyposażenia outdoorowego oferują swoim klientom szeroki wybór mebli wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Największym zainteresowaniem cieszą się bez wątpienia zestawy ogrodowe zbudowane z aluminium oraz technorattanu. Która wersja lepiej sprawdzi się na Twoim tarasie? Sprawdź!

Zestawy ogrodowe z technorattanu

Zestawy ogrodowe zbudowane z technorattanu przypadną do gustu wszystkim tym, którzy chcą stworzyć naturalną, a jednocześnie maksymalnie funkcjonalną aranżację. Inspiracją do wyprodukowania technorattanu był naturalny rattan pozyskiwany z giętkich pni palm rotangowych. Wysokiej jakości technorattan pod kątem wizualnym do złudzenia przypomina swój pierwowzór, jednak wykazuje od niego dużo lepsze właściwości. W przeciwieństwie do naturalnego surowca, technorattan jest w pełni odporny na działanie promieniowania UV, wody oraz skrajnych temperatur. Właściciele stylowego, technorattanowego kompletu nie muszą przejmować się impregnacją i zabezpieczeniem mebli poza sezonem – krzesła, stoły czy huśtawki mogą spędzić na tarasowych deskach nawet całą zimę.

Zestawy ogrodowe z aluminium

Wykorzystywane w meblarstwie aluminium nie ma nic wspólnego z ciężkim, bogato zdobionym żeliwem, które jeszcze do niedawna obecne było w naszych ogrodach. Wręcz przeciwnie – aluminium doskonale wtapia się w minimalistyczne aranżacje. Nieskomplikowane, lekkie meble o chłodnym, metalicznym wykończeniu ciekawie przełamują żywą, tętniącą intensywnymi kolorami roślinność. Co ważne, wysokogatunkowe, malowane proszkowo aluminium jest w pełni odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu zachowuje doskonałą kondycję przez długie lata intensywnego użytkowania.