Zamykanie naczynek

Każda kobieta marzy o idealnie gładkiej skórze, która nie sprawia absolutnie żadnych problemów. Idealna to taka, która jest gładka, o równej powierzchni, przyjemna w dotyku, bez przebarwień i bez skłonności do podrażnień. Niestety, większość kobiet boryka się z mniejszymi lub większymi problemami skórnymi, a jedną z największych bolączek posiadaczek skóry wrażliwej są naczynka.

Problem z naczynkami

Ciężko jest ustalić jednoznaczną przyczynę powstawania naczynek. Mogą być one wywołane przez takie czynniki jak generalna tendencja do rozszerzania naczyń, uwarunkowania genetyczne, zbyt częste opalanie się, przewlekły stres, problemy hormonalne, nadciśnienie tętnicze i wiele, wiele innych. Skóra ze skłonnościami do pękających naczynek jest zwykle skórą wrażliwą, którą należy starannie, acz delikatnie pielęgnować, lecz to nie wystarczy, jeśli chce się zredukować nieestetyczne czerwone pajączki na twarzy lub ciele. Jednym z zalecanych zabiegów w takim przypadku jest laserowe zamykanie naczynek.

Rosnąca popularność zabiegu zamykania naczynek

Zamykanie naczynek to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który staje się coraz bardziej popularny. Głównie decydują się na niego osoby z widocznymi naczynkami na twarzy, jednakże często jest także wykonywany na innych obszarach ciała.

Na czym polega zabieg zamykania naczynek?

Zabieg opiera się skierowaniu wiązki światła o określonej częstotliwości w problematyczne miejsce. Następnie światło lasera jest wchłaniane przez czerwony barwnik krwi, a to sprawia, że nieestetyczne „żyłki” przestają być widoczne. Zabieg zamykania naczynek jest bardzo bezpieczny, skuteczny oraz zapewnia dość szybką poprawę wyglądu skóry. Zamykanie naczynek to zabieg bezinwazyjny. Ilość zabiegów ustalana jest na podstawie skali problemu. Jeśli mamy do czynienia z pojedynczymi „pajączkami” na twarzy, wystarczy jeden lub dwa zabiegi. Z kolei w przypadku całej siatki rozszerzonych naczynek konieczne może się okazać wykonanie większej ilości takich zabiegów, które umożliwią skuteczne pozbycie się problemu. Jak w przypadku każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, istnieje lista przeciwwskazań, o którą warto zapytać przed zdecydowaniem się na wspomniany zabieg.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med