Zalety węgla sprzedawanego w workach

Nad zakupem węgla większość osób zaczyna zastanawiać się już w pierwszej połowie roku. Najkorzystniejsze ceny zwykle obowiązują pomiędzy kwietniem a czerwcem. Natomiast od lipca, kiedy popyt na węgiel cieszy coraz większym zainteresowaniem, również ceny zaczynają szybować w górę.

Węgiel workowany – wygoda i gwarancja jakości

Obecnie istnieje możliwość zakupu węgla w workach. Jest to niezwykle wygodna forma zarówno dla sprzedających, jak i nabywców. Handlarze mają ułatwioną pracę z ważeniem, załadunkiem, transportem oraz rozładunkiem towaru. Natomiast kupujący nie muszą sprawdzać wagi – dość często zdarza się, że ilość węgla sprzedawanego luzem jest przekłamywana. Węgiel w workach posiada określoną gramaturę. Standardowo jest to 25 kg, ale można kupić paliwo o wadze 15, jak również 50 kg. Ponadto węgiel workowany jest dużo łatwiej przechowywać i mamy stałą kontrolę nad ilością zużywanego paliwa.

Sprzedaż węgla przez Internet

W przypadku, kiedy interesuje nas workowany węgiel sprzedaż nie musi odbywać się bezpośrednio ze składu. Obecnie mamy możliwość zakupu węgla w workach poprzez strony strony internetowe. Wielu pośredników, którzy zajmują się handlem internetowym oferuje bardziej konkurencyjne ceny, a nierzadko również darmową dostawę realizowaną przez firmy kurierskie. Pamiętajmy jednak, aby przed finalizacją transakcji dokładnie sprawdzić sprzedawcę oraz parametry kupowanego paliwa.

Sortyment węgla sprzedawanego w workach

Sortyment, czyli wielkość ziaren węgla ma znaczenie dla jego wartości opałowej. Ponadto rodzaj paliwa węglowego należy dostosowywać do typu pieca i ewentualnego podajnika. Stąd możliwość wyboru, który obejmuje węgiel w workach: orzech, groszek, ekogroszek oraz miał węglowy. Proponowane paliwo może różnić się kalorycznością, która przekłada się na wydajność węgla, a także zawartością siarki oraz chloru. Ich wysoka zawartość może mieć negatywny wpływ na żywotność kotła grzewczego. Dodatkowo, jeśli chodzi o workowany węgiel sprzedaż obejmuje surowiec, który może generować różną ilość popiołu. Sprzedawca powinien udzielić klientowi informacji, jak duża jest jego zawartość. Dobrej jakości węgiel po spaleniu nie powinien pozostawiać więcej niż 8% popiołu.