Zalety eko zabawek – jest ich więcej niż myślisz

Zabawki ekologiczne to obecnie jedne z najpopularniejszych produktów kupowanych dla dzieci. Szczególnie w Polsce moda na nie jest widoczna: produkują je rodzime marki, przez co dodatkowo możemy wspierać lokalne firmy. Zabawki ekologiczne kupimy w sklepach stacjonarnych, sklepach internetowych, na licznych kiermaszach. Co warto o nich wiedzieć?

Jak tworzone są zabawki ekologiczne?

Zabawkami ekologicznymi bawią się przede wszystkim dzieci w przedszkolach i żłobkach – coraz więcej placówek zaopatruje się w tego rodzaju przedmioty. Nie powinno to dziwić – są one bezpieczne dla dziecka, dodatkowo na długo zachowują swój estetyczny wygląd. Zabawki ekologiczne wykonywane są ze specjalnie selekcjonowanych kawałków drewna – wybrane elementy nie mogą posiadać sęków, skaz. Kształt nadaje im się poprzez szlifowanie raz heblowanie. Kolejnym etapem jest malowanie wybranych elementów: w tym celu wykorzystuje się nietoksyczne farby, bezpieczne dla maluchów. Całość po wyschnięciu zabezpiecza się bezbarwnymi lakierami, które nadają drewnu połysk, a jednocześnie chronią farbę przed nadmiernym ścieraniem.

Zabawki z drewna – wspierają rozwój!

Wiele zabawek drewna tworzonych jest z myślą o wspieraniu rozwoju dziecka. Najczęściej spotykane są chodziki, które umożliwiają stawianie pierwszych kroków. Przybierają one kształt wózków dla lalek, samochodzików. Kolejnym przykładem są wszelkie klocki i układanki, które wspomagają budowanie umiejętności logicznego myślenia. Wiele zabawek przeznaczonych jest do wzmacniania pracy rąk i palców – to na przykład koraliki, które dziecko naniza na sznurek, tworząc jednocześnie oryginalną biżuterię. Wśród zabawek znajdziemy również tory przeszkód, samochodziki, dopasowane do wzrostu dziecka kuchenki czy warsztaty samochodowe do zabawy. A wszystko to w żywych i wesołych kolorach.