Zalety chirurgicznego powiększania piersi

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej jest powiększanie piersi. To właśnie na ten zabieg decyduje się bardzo wiele kobiet, jednak dlaczego jest on tak bardzo popularny?

Czym jest chirurgiczne powiększanie piersi?

Chirurgiczne powiększanie piersi jest zabiegiem, który polega na wszczepieniu odpowiedniego implantu w pierś lub też w piersi pacjentki. Zazwyczaj implant zawiera specjalny żel sylikonowy lub też może posiadać sól fizjologiczną. Również warto dodać, iż wraz z prężnym rozwojem medycyny, możliwy jest przeszczep autogenny. Oznacza to, iż z miejsca na ciele pacjentki, gdzie znajduje się najwięcej tkanki tłuszczowej, pobierana jest jej część i kolejno przeszczepiana do piersi. Jest to nowatorska metoda, która nie jest używana w każdej z klinik. Jednak staje się coraz bardziej popularna. Warto wiedzieć, iż zabieg chirurgicznego powiększania piersi trwa przeważnie nie więcej niż dwie godziny. Jest to całkowity czas zabiegu, podczas którego pacjentka jest usypiana, co oznacza, iż jest poddawana pełnej narkozie. W tym czasie na jej piersiach wykonuje się niewielkie nacięcia i tym samym wprowadza implant. Powiększanie piersi jest zabiegiem w pełni bezpiecznym. Bardzo rzadko dochodzi do różnego rodzaju powikłań zarówno podczas operacji, jak również po wybudzeniu pacjentki. Jednak należy mieć świadomość, iż powiększanie piersi, jak każdy zabieg, który jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, może nieść za sobą pewne nieoczekiwane komplikacje. Z tego powodu przystępując do zabiegu należy być całkowicie zdrowym, a także wykonać niezbędne badania i stosować się ściśle do zaleceń lekarza przed i po operacji. Zatem jakie są zalety poddania się tego typu zabiegowi?

Jakie są zalety chirurgicznego powiększania piersi?

Niewiele osób ma świadomość, jednak zbyt mały rozmiar piersi wprowadza wiele kobiet w bardzo ogromne kompleksy. Często nawet zdarza się, iż Panie unikają kontaktu z ludźmi. W przypadku zaniku piersi wiele kobiet ma również myśli autodestrukcyjne. Warto pamiętać, iż decydując się na zabieg chirurgicznego powiększania piersi możemy to zmienić. Tego typu zabieg zapewnia pacjentkom przede wszystkim komfort psychiczny. Przywraca im chęć do życia i sprawia, iż bardziej wierzą w siebie. Jednak warto pamiętać, iż kobiety, które zdecydowały się na chirurgiczne powiększanie piersi także często zrobiły to z powodów zdrowotnych. Tego typu zabieg także pozwoli im funkcjonować prawidłowo i pomoże skutecznie zniwelować wszelkie dolegliwości.

Jeżeli mamy kłopoty ze swoimi piersiami lub też ze względu na ich mały rozmiar wprowadzają nas w ogromne kompleksy, powinnyśmy się zdecydować na poddanie zabiegowi chirurgicznego powiększania piersi. Nie jest to skomplikowany zabieg, trwa bardzo krótko i jest w pełni bezpieczny, a dzięki niemu możemy zupełnie odmienić swoje dotychczasowe życie.