Zadbaj o ekologię we własnym domu!

Ekologia staje się coraz modniejsza – widać to przede wszystkim po licznych wypowiedziach gwiazd, celebrytów. Promowane przez nich zdrowe żywienie to jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Ekologia może dotyczyć jedzenia, tego, jak mieszkamy, sposobu poruszania się na co dzień, ubioru. Jeśli pragniemy zacząć żyć ekologicznie zacznijmy od swojego mieszkania!

Kupuj z głową!

Największym problemem w polskich domach jest… plastik, a dokładniej plastikowe reklamówki. Każdego dnia przynosimy je bezwiednie ze sklepów, pakując do nich pieczywo, warzywa. Takie reklamówki najczęściej lądują w koszu lub pojemnikach, z których wyciągamy je w razie potrzeby. Niestety, olbrzymia ilość tego rodzaju produktów zagraża środowisku naturalnemu. Reklamówki plastikowe rozrzucone w lesie czy na łące rozkładają się dziesiątki lat, dodatkowo mogą zostać zjedzone przez większe zwierzęta. Problem jest powszechny – zazwyczaj torebki reklamowe tworzone są właśnie z takiego plastiku. Na szczęście wiele firm, takich jak induplo.pl, tworzy torebki reklamowe z papieru, który po zniszczeniu można poddać recyklingowi.

Wybierając się na zakupy, zamiast zabierać kolejne reklamówki plastikowe, przygotujmy wcześniej koszyk na zakupy czy też torbę płócienną. Ich żywotność jest znacznie dłuższa, przez co znacząco wpływamy na ochronę środowiska.

Zainwestuj w panele słoneczne i przydomową oczyszczalnię ścieków

Panele słoneczne umieszczone na dachu domu to świetny sposób na ogrzewanie wody służącej do codziennych zabiegów higienicznych czy też do mycia naczyń. Wprawdzie inwestycja w panele słoneczne nie jest mała, jednak bardzo szybko zakup ten zacznie się zwraca. Drugim intersującym rozwiązaniem jest przydomowa oczyszczalnia ścieków. Takie urządzenie pozwala na zminimalizowanie ścieków i tym samym: zmniejszenie rachunków.