Wyposażenie łazienki

Wyposażanie łazienki pozornie może wydawać się dość banalne. Nawet dziecko potrafi wymienić elementy, które po prostu muszą znaleźć się w absolutnie każdej łazience. Cóż więc może być w tym trudnego? Otóż to, że trzeba zwrócić uwagę na wiele różnych szczegółów. Jakie problemy mogą nas potkać podczas urządzania łazienki?

Problem numer jeden: metraż

Łazienki, szczególnie te w mieszkaniach w blokach, mają to do siebie, że często są bardzo niewielkie. Na kilku metrach kwadratowych musimy więc zmieścić całą armaturę i sprzęt, w skład których wchodzą: wanny, brodziki, umywalki, toalety oraz pralki. Przydałyby się również jakieś szafki na kosmetyki i środki czystości. Rozplanowanie tego wszystkiego w taki sposób, żeby było nam wygodnie i wszystko dobrze się mieściło na pewno nie jest łatwe. Potrzeba sprytnych rozwiązań i przemyślenia rozkładu.

Problem numer dwa: brodziki czy wanny

Ważnym wyborem, który musi dokonać każdy, kto urządza swoją łazienkę jest zdecydowanie, czy zamontuje w niej kabinę prysznicową czy wannę. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.
Brodziki zazwyczaj zajmują znacznie mniej miejsca w łazience, więc to świetne rozwiązanie dla pomieszczeń o mocno ograniczonych metrażach. Jednak wiele osób uwielbia relaks w wannie i nie wyobraża sobie rezygnacji z niego. Podczas dokonywania tej decyzji musimy zatem wziąć po uwagę nie tylko kwestie praktyczne, ale też nasze osobiste preferencje dotyczące sposobu dbania o higienę.

Problem numer trzy: pralka

Jeśli dużo pierzemy i decydujemy się na pralkę o sporym wsadzie, możemy mieć problem z umieszczeniem jej w małej łazience – takie modele mają bowiem zwykle duże rozmiary. Jak sobie z tym poradzić?
Jeżeli nasza łazienka jest mała, ale w domu mamy jeszcze jakieś wolne pomieszczenie, warto przeznaczyć je na małą domową pralnię – wstawić tam pralkę i suszarkę na ubrania.
Innym sposobem, jaki wykorzystują niektórzy mieszkańcy niewielkich mieszkań jest umieszczenie pralki w kuchni, jeżeli ta jest przestronna. Może nie jest doskonałe wyjście, ale czasami to po prostu konieczność, jedyna możliwość umieszczenia gdzieś dużej, pakownej pralki.

Podczas wyposażania łazienki należy zatem przede wszystkim zwrócić uwagę na funkcjonalność, wygodę oraz metraż. Oczywiście, jeśli ten ostatni jest duży, odchodzi nam część problemów związanych z urządzaniem. Możemy wstawić do łazienki nie tylko pralkę, ale też dużą suszarkę. Nie musimy wybierać między brodzikiem a wanną – możemy pozwolić sobie i na jedno, i na drugie w jednej łazience.

Wyjątkowe wyposażenie łazienkowe znajdziesz na stronie 1Łazienka – brodziki