Wybór odpowiedniego stojaka na rowery ma znaczenie

Bycie ekologicznym jest obecnie nie tylko zdrowe, ale i modne. Dbanie o stan środowiska naturalnego jest długotrwale utrzymującym się trendem, a miłośników przyrody stale przybywa. Nie jest żadna tajemnicą, że wyziewy samochodowe mają negatywny wpływ na środowisko, dlatego tez coraz więcej osób przesiada się na dwukołowce. Zwiększa się więc też zapotrzebowanie na stojaki na rowery.

Być eko, czyli wspieranie środowiska naturalnego

Chociaż udało się już w dużym stopniu zredukować emisję dwutlenku węgla ze spalin, to nadal wyniki nie są na właściwym poziomie i ludzie są narażeni na szkodliwe zanieczyszczenia powietrza. Osoby, które pragną w zawiązku z tym coś zrobić, zostawiają swoje samochody w garażu i częściej stawiają na jazdę na rowerze.

W związku z coraz popularniejszym trendem poruszania się bez samochodu, wzrosło zapotrzebowanie na stojaki na rowery. Nadal jednak w wielu przypadkach jest tak, że dani klienci czy pracownicy nie mogą pozwolić sobie na dojeżdżanie rowerem, gdyż nie mają oni gdzie zostawić swojego pojazdu. Troska o ekologię jest dzisiaj w cenie, więc warto wyposażyć się w stojak na rowery.

Czym kierować się przy wyborze stojaka na rowery?

Przy zakupie stojaków rowerowych należy kierować się pewnymi kryteriami, a mianowicie odpowiedzieć sobie na pytania – ile rowerów będzie można zaparkować rowerów, ile miejsca można przeznaczyć na stojak na rowery, czy ma być on przekręcany czy też może zabetonowany, czy będzie narażony na próby zniszczenia, czy ma wyróżniać się wysokimi walorami estetycznymi?

Jeśli zadaniem stojaka rowerowego ma być pomieszczenie dużej ilości rowerów, to można postawić na stojaki umożliwiające łączenie w moduły, co zapewni dowolną ilość miejsc parkingowych. Dostępne są modele jedno i dwustronne. Warto stawiać na te wykonane ze stali ocynkowanej, dzięki czemu będą odporne na korozję.

Dobry stojak na rowery, czyli jaki?

Stojaki rowerowe powinny umożliwić oparcie roweru oraz przypięcie do niego ramy i koła zapięciem typu U-lock. Dodatkowym plusem jest możliwość przypięcia drugim zapięciem drugiego koła. Dzięki temu właściciel dwukołowca może liczyć na uchronienie swojego pojazdu przed potencjalnymi złodziejaszkami.

Dobry stojak powinien charakteryzować solidnym wykonaniem i być trwale przymocowany do podłoża. Sprawdzą się stojaki w kształcie odwróconej litery U, dzięki czemu można oprzeć i przypiąć do niego co najmniej dwa rowery. Dostępne są także stojaki półkoliste, w kształcie odwróconej litery V czy też rombowate.

Artykuł przygotowany w oparci o materiały dostarczone przez firme Calus-P