Wybór odpowiedniego łóżka

Łóżko powinno  się nam kojarzyć z wypoczynkiem oraz komfortem. Łóżko powinno być dopasowane do naszego wzrostu, również wagi. Dobór twardości wypełnienia łóżek takich jak sofy czy kanapy również jest nie bez znaczenia.

Kupując nowe łóżko warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujemy od dobrej jakości łóżka: czy jest to zdrowy sen? Czy łóżko ma być dopasowane do osoby chorej? Czy można dołączyć do niego takie elementy jak wsporniki po bokach?

Jak pielęgnować łóżka drewniane?

Zazwyczaj producent dba o to, aby materiał wykorzystany do tworzenia łóżka drewnianego był odpowiednio zabezpieczony, jednak samodzielnie również możemy zainteresować się tym tematem. Łóżka zazwyczaj pokrywane są warstwą bejcy lub lakieru, których zadaniem jest ochrona przed szkodnikami (korniki) czy wnikaniem wilgoci. Jeśli kupujemy łóżko wykonane z naturalnego, nielakierowanego drewna warto dokupić preparaty do pielęgnacji drewna. Najczęściej są one dostępne w formie past, które metodyczne należy wcierać w powierzchnie drewniane. Dodatkowo zamawiając łóżka drewniane u stolarza można poprosić o dodatkowe zabezpieczenie powierzchni mebla specjalistycznymi preparatami.