Więc chodź, pomaluj…swoje paznokcie!

Z pewnością znajdą się wśród nas dziewczęta i kobiety, które nie są przekonane do sensu bądź konieczności zdobienia paznokci. I choć nie w interesie tego tekstu leży przekonywanie wielbicielek „naturalków”, to być może te Panie, które z różnych powodów odkładają naukę zdobienia paznokci na inne życie i w równoległy wszechświat, postanowią zmienić zdanie.

To nie ciężka praca, to relaks!

Być może część z Was zastanawia się, po co w ogóle męczyć się z tymi pędzelkami, zmywaczami, wacikami, skórkami…Nie macie nic przeciwko zadbanym i miękkim dłoniom i równo obciętym, zadbanym paznokciom, ale wszystko co wymaga odrobiny poświęconej dłoniom i stopom uwagi wydaje się udręką? Spróbujcie zatem wyobrazić sobie, jak raz w tygodniu rezygnujecie z oglądania serialu przed laptopem, spaceru, czy czytania ulubionej książki na rzecz zwyczajnego pobycia ze sobą i własnym ciałem. Manicure pedicure i wszystkie zabiegi towarzyszące może być tak naprawdę świetną okazją do „spotkania” z samą sobą. Do poświęcenia sobie uwagi trochę innej niż standardowe wklepanie wieczorem kremu i poranny makijaż.

A jeśli naprawdę myśl o własnoręcznie wykonanym manicure bliższa jest horrorom niż muzyce relaksacyjnej, to może warto wybrać się do salonu kosmetycznego i uczynić z manicure jeśli nie cotygodniowy, to chociaż comiesięczny rytuał? Świadomość, że wybieramy się w miejsce, gdzie zajmie się nami wykwalifikowana osoba, a efekt nas nie rozczaruje działa wyjątkowo rozluźniająco.

Kobietą być

Nie, nikt nie nakłania to porzucenia przez Was kursu zarządzania w biznesie, nauki trzeciego języka obcego czy zdjęcia ukochanych glanów. Kobiecość ma wiele wymiarów i żadnego z nich nie ma sensu porównywać z innym. Warto jednak spróbować stanąć twarzą w twarz z wieloma z nich, zanim zdecydujemy się na jakiś konkretny model bycia kobietą. Manicure pedicure – tak, to też jest wymiar, ale wcale nie jeden. Paznokcie mogą być klasyczne, eleganckie, ekstrawaganckie i zadziorne, podążające za najnowszymi trendami i utrzymane w zawsze tej samej stylistyce bądź inne każdego tygodnia. Szkoda byłoby nie spróbować!

Jeśli masz w domu jakiś ulubiony lakier, ale nie czujesz się pewna w posługiwaniu nim – zabierz go ze sobą do salonu kosmetycznego. Poproszona o to kosmetyczka nie powinna odmówić wykonania manicure pedicure lub obydwu przy pomocy lakieru klientki.

Dla zdrowia (no, urody też)

Choć znajdą się przeciwnicy używania lakierów do paznokci, jak również produktów towarzyszących całemu procesowi zdobienia płytki, to regularne ich używanie może nieść ze sobą kilka korzyści, także zdrowotnych.

Kobiece dłonie, narażone na częsty kontakt z detergentami, podczas zmywania, prania, czy sprzątania (choć coraz częściej korzystamy z pomocy sprzętów AGD lub zakładamy rękawiczki) szybciej nabawiają się zmarszczek i przebarwień, a płytka paznokciowa ulega czasem deformacji, pojawiają się poprzeczne i podłużne bruzdy, następuje zmniejszenie elastyczności i zarazem twardości paznokcia. Regularne używanie wysokiej jakości lakierów do paznokci pełni też funkcję ochronną w stosunku do płytki – dla Pań, które dużo czasu poświęcają takim pracom szczególnie poleca się wytrzymałe lakiery hybrydowe.

Artykuł przygotowany we współpracy z Medica SPA z Warszawy