Wesele pod Warszawą

Idealne wesele powinno być imprezą niezapomnianą nie tylko dla pary młodej. Równie ważny jest nastrój wszystkich zaproszonych gości. Z drugiej strony równie istotne są koszty, jakie rodzina pary młodej jest w stanie ponieść finansując imprezę marzeń. Dla wielu par rozwiązaniem staje się wesele pod Warszawą.

Warszawa ma swoje atuty

Dla części warszawiaków stolica jest idealnym miejscem na organizację wesela. W mieście można zorganizować wesele zarówno w restauracjach, jak i w salach, jakie dla swoich gości udostępniają hotele.

Ich dostępność jest jednak ograniczona, dodatkowym utrudnieniem jest również dość wysoki koszt wynajmu. Co prawda w restauracjach może wybrać samodzielnie liczbę dań, która ma się pojawić na stole, niemniej jednak ceny w stołecznych restauracjach nie należą do najniższych

Podwarszawskie miejscowości mają swój urok

Coraz więcej osób decyduje się na wesele pod Warszawą ze względu na koszty, które mogą być niższe niż w lokalach o podobnym standardzie, ale zlokalizowanych w stolicy. Organizacja wesela w podwarszawskich miejscowościach bardzo często oznacza możliwość zapewnienia gościom dodatkowych atrakcji.

O ile w samej Warszawie większości osób nie stać na organizację wesela w miejscach zabytkowych, o tyle już pod Warszawą można znaleźć oferty wynajmu sal, które są udostępniane w odrestaurowanych dworkach czy pałacach. W takich miejscach niejednokrotnie można również zamówić noclegi dla weselnych gości, bardzo często sami organizatorzy udostępniają miejsca noclegowe dla nowożeńców.

Wesele pod Warszawą

Wybierając miejsce na wesele w pobliżu Warszawy warto zwracać uwagę na dojazd. Miejsca położone przy ważnych drogach wojewódzkich i krajowych są świetnie skomunikowane ze stolicą, można tu dojechać zarówno własnym samochodem, jak i komunikacją.

Dla wielu gości ważna jest możliwość zostawienia w pobliżu domu weselnego własnego samochodu na specjalnie wydzielonym parkingu. Przed dokonaniem rezerwacji warto ustalić, jak duży jest parking i ile osób może tu pozostawić swoje samochody.

Kwestia wielkości parkingu może być kluczowa w miejscach, w których w jednym terminie może być zorganizowanych kilka wesel lub imprez rodzinnych. Przy ustalaniu szczegółów dotyczących wesela warto również ustalić liczbę kelnerów i obsługi, dedykowanych do obsługi imprezy.

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Lamberton pod Warszawą