Wesele naszych marzeń – jak je zorganizować?

Zwykło mawiać się, że wesele jest wyłącznie dla gości weselnych – wiele młodych par wspomina, że zabawa weselna była dla nich stresująca, gdyż musieli pilnować organizacji. Współcześnie młode pary są bardziej świadome tego wydarzenia i pragną, aby wesele było uroczystością przede wszystkim dla nich samych. Jak zorganizować tę imprezę, aby móc wspominać ją z uśmiechem do końca życia? Istotne jest odpowiednie planowanie i logistyka. Nie zostawiajmy niczego na ostatnią chwilę.

Podstawą jest znalezienie odpowiedniego lokalu – jeśli szukamy czegoś blisko stolicy organizacja wesela w Warszawie może okazać się bardzo obciążająca dla naszego portfela. Rozwiązaniem tego problemu może być poszukiwanie lokali na obrzeżach miasta. Wiele interesujących hoteli udostępnia swoje sale restauracyjne dla wesel. Plusem takiego rozwiązania może być ciekawe położenie – wiele hoteli usytuowanych jest blisko lasów, parków, jezior. Z pewnością goście weselni docenią możliwość pooddychania świeżym powietrzem i zrobienia sobie przerwy w trakcie zabawy.

Przygotowanie sali, catering

Jeśli mamy już zarezerwowaną salę kolejnym zagadnieniem jest jej przybranie. Mamy kilka możliwości: zazwyczaj właściciele lokalu proponują samodzielnie przystrojenie – jest to zazwyczaj w cenie usługi wynajmu Sali. Innym rozwiązaniem jest zatrudnienie florysty, który zajmie się dekorowaniem na dzień przed uroczystością.
Ważny jest oczywiście także catering. Zazwyczaj szefowie kuchni mają do zaoferowania kilka zestawów menu, zawierających zarówno dania kuchni polskiej, jak i zza granicy. Współcześnie możemy również poprosić o przygotowanie dań wegetariańskich, wegańskich, bezglutenowych.
Nad obsługą Sali czuwać będą kelnerzy – posiadają oni doświadczenie w obsłudze nawet imprez na ponad 100 osób, przez co nie będziemy musieli martwić się stanem stołów.