Wczasy z biurem podróży – co warto wiedzieć?

Podróżowanie z biurem podróży ma niewątpliwie wiele plusów – olbrzymia rzesza Polaków wybiera ten rodzaj odpoczynku pozostawiając organizację wyjazdy w rękach pracownika biura. To świetne rozwiązanie dla osób zapracowanych i nie czujących się na siłach na samodzielne planowanie wyjazdu. Co warto wiedzieć o wykupywaniu wycieczek w biurach podróży?

Biura podróży znajdziemy praktycznie w każdym mieście w Polsce. Oferują one wyjazdy do krajów europejskich (Bułgaria, Chorwacja, Włochy), jak i egzotycznych destynacji (Dominikana, Seszele, Mauritius). Ceny są zróżnicowane w ten sposób, aby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Touroperatorzy oferują zasadniczo dwa rodzaje wyjazdów – są to wczasy w jednym miejscu lub też wycieczki objazdowe. Wyjazdy te różnią się przede wszystkim formą: na wczasach jesteśmy zakwaterowani w jednym miejscu i czas spędzamy w pobliżu hotelu, a w przypadku wycieczek zorganizowanych turyści przemieszczają się z miejsca na miejsce i zwiedzają kolejne atrakcje. Wyjazdy drugiego typu są najczęściej tematyczne i obejmują np. zamki, winnice, miejsca kultu.

Co wchodzi w cenę wyjazdu?

W przypadku kupna wakacji na Dominikanie czy innym egzotycznym miejscu w cenie wyjazdu znajdują się: przeloty samolotem, transfery z lotniska, opieka rezydenta czy pilota, ubezpieczenie zdrowotne, zakwaterowanie w wybranym wcześniej hotelu, wyżywienie (pełne lub częściowe), możliwość korzystania z hotelowych basenów czy saun. W cenie wyjazdu nie są uwzględnione wycieczki fakultatywne, jak również hotelowe SPA czy korzystania z sejfu – za te rzeczy będziemy musieli zapłacić na miejscu w razie chęci skorzystania z nich.

Podczas wakacji na Dominikanie możemy odpłatnie uczestniczyć w wycieczkach fakultatywnych. Najczęściej są one przeprowadzane w parkach narodowych, parkach rozrywki. Mogą być to również atrakcje takie jak nurkowanie w zatokach czy też wędkowanie dalekomorskie.