W poszukiwaniu idealnych ubezpieczeń dla kierowców

Własny samochód to niewątpliwie spora wygoda, szczególnie, kiedy mieszkamy poza dużym miastem czy w niewielkiej miejscowości, gdzie komunikacja zbiorowa nie jest rozbudowana. Własny samochód pozwala nam wygodnie dojechać do pracy, odwieźć dzieci do szkoły, zaplanować wczasy. Musimy jednak pamiętać, że nasz samochód wymaga wkładu oraz pielęgnacji. Jednym z niezbędnych elementów są również ubezpieczenia. Jakie?

Obowiązkowe ubezpieczenie dla samochodu

Posiadacze pojazdów mechanicznych zobowiązani są do posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie tego typu pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych przez nas na drodze – pokryje ono koszty naprawy samochodu innego użytkownika drogi czy też koszty leczenia. Wysokość ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest zmienna i zależy od różnych czynników. OC to opcja coraz częściej rekomendowana i wykorzystywana przez rowerzystów, którzy w czasie jazdy są pełnoprawnymi użytkownikami drogi i muszą stosować się do przepisów drogowych – mówią specjaliści z firmy beesafe.pl.

Ubezpieczenia, które poprawią nasz komfort jazdy

Warto zainteresować się również innymi ubezpieczeniami, nieobowiązkowymi, dzięki którym znacząco poprawimy nasz komfort jako kierowcy, ale też bezpieczeństwo naszych pasażerów. Autocasco to propozycja dla osób, które chcą zadbać o swój samochód – w razie stłuczki AC pokryje koszty napraw lakierniczych czy blacharskich, będzie pomocne również w sytuacji kradzieży samochodu. Autocasco obejmuje naprawy będące efektem działania zjawisk naturalnych, jak np. grad czy powodzie. Wysokość autocasco jest zmienna i zależy od tego, jaką opcję wybierzemy. Ubezpieczyciele podpowiedzą, jakie rozwiązania są najchętniej wykorzystywane i dopasują ofertę do naszych potrzeb.