Usprawnienie pracy w gabinetach lekarskich

Przepisy obowiązujące od niedawna nakładają na lekarzy wszystkich specjalności obowiązek zajmowania się nie tylko diagnozowaniem i leczenie pacjentów, ale przede wszystkim uzupełnianiem dokumentacji. Zmiany te sprawiły, że lekarze mają obecnie znacznie mniej czasy na zajmowanie się pacjentami, co wpływa nie tylko na ich markę, ale przede wszystkim na zdrowie samych pacjentów. Sami lekarze niezwykle negatywnie wypowiadają się o zaistniałej sytuacji – okazuje się, że najczęściej muszą oni poświęcić jeden dzień na to, aby uzupełnić dokumentację lekarską. Z pomocą na szczęście przychodzą im programiści.

Nowoczesne rozwiązania dla lekarzy!

Obecnie na polskim rynku dostępny jest produkt, który w sposób kompleksowy pozawala na łączenie obowiązków oraz skracanie pracy papierkowej. Jest to oprogramowanie dedykowane lekarzom. W przeciwieństwie do klasycznych programów dla placówek zdrowia programy te pozwalają na tworzenie kartotek dla każdej placówki medycznej, w której zatrudniony jest lekarz. Oznacza to, że w jednym miejscu może on posiadać dokumentację pacjentów ze swojej prywatnej praktyki lekarskiej, przychodni czy ze szpitala. Co jeszcze jest warte odnotowania?

W przypadku oprogramowania dla lekarzy ważne jest to, jak przebiega wizyta – podczas przyjmowania pacjenta lekarz jest w wstanie szybko wyszukać wirtualną kartę pacjenta, bazując wyłącznie na jego nazwisku czy też numerze PESEL. Po wyświetleniu kart lekarz ma dostęp do całej historii choroby, informacji o zalecanych badaniach i wypisanych skierowaniach. Na ich podstawie może również gromadzić kolejne dane, kiedy pacjent będzie donosił konkretne wyniki. Podczas samej wizyty lekarz może tworzyć krótkie notatki w systemie – są one zapisywane automatycznie. Oprogramowanie pozwala też na ustalanie grafiku pracy oraz przypominanie o wydarzeniach.

Website: