Ulubiony styl portfela- jak wybrać?

Portfel powinien oczywiście dobrze spełniać swoją funkcję, ale także dobrze wyglądać, szczególnie jeżeli chodzi o portfele damskie, które są nie tylko elementem praktycznym, ale także ozdobą. Warto mieć świadomość tego, że na rynku mamy naprawdę ogromny wybór stylów portfela. Na który się zdecydować?

Rodzaj portfela damskiego

Bifold i trifold to portfele składane na dwie lub trzy części. Mają bardziej męski styl i doskonale dopasowują się do kieszeni tylnej w spodniach. Są wybierane przez kobiety, które cenią prosty, ale funkcjonalny styl. Z kolei clutch to tak zwany portfel- kopertówka. Można go nosić w ręce zamiast małej torebki.

Bilonówki to portfele damskie, które składają się tylko z jednej przegródki na bilon. Z kolei ID wallet jest wielkości dowodu osobistego, ponieważ został stworzony do tego, by zmieścić właśnie ten element oraz kartę płatniczą. Wristlet posiada dodatkowo pasek, dzięki któremu można założyć go na nadgarstek. To funkcjonalny rodzaj portfela, który niełatwo zgubić.

Style zapięcia

Portfele damskie różnią się od siebie także rodzajem zapięcia. W sprzedaży dominują takie rodzaje zapięcia jak zatrzask i zamek błyskawiczny, ale jeżeli pani życzy sobie coś bardziej oryginalnego, co nadaje też portfelowi indywidualnego charakteru, to można zdecydować się także na mniej popularne rodzaje zapięcia.

Należą do nich bigiel, rzep lub magnes. Rodzaj zapięcia nieraz ma także powiązanie ze stylem portfela. Warto wziąć pod uwagę nie tylko względu wizualne, ale także praktyczne, jak na przykład fakt, że portfel na rzep otwiera się dość głośno, zaś tego na zamek nie da się otworzyć jedną ręką. Jeżeli pani ma zajęte ręce doskonale sprawdzi się zaś gadżet na magnes czy bigiel.

Kolor portfela damskiego

Portfele dla pań występują praktycznie w każdym kolorze, nie tylko jeżeli chodzi o produkty ze skóry, ale także tkaniny czy innych tworzyw. Oczywiście te brązowe i czarne są najbardziej uniwersalne i eleganckie, ale za takie uchodzą również te czerwone. Ponadto wiele użytkowniczek decyduje się na kolor czerwony ze względu na to, że według stereotypów przynosi on szczęście w finansach.

Na nieformalne okazje, na przykład wakacje czy po prostu codzienne zakupy sprawdzi się także portfel w nieco bardziej szalonej kolorystyce, na przykład różu, zieleni, czy we wzór kwiatowy. Wiele kobiet dopasowuje ten element do koloru torebki, ale można też wybrać rozwiązanie kontrastowe. Nie ma obowiązku, by torebka i portfel były tego samego koloru, chyba, że chodzi o zestawienia biznesowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie portfele damskie