Ulga podatkowa dla Ciebie i Twoich dzieci

Wszyscy rodzice legalnie pracujący za zachodnią granicą, mogą liczyć na specjalne ulgi podatkowe, które mają pokryć koszty wychowania dzieci. Warto dokładnie poznać prawa, jakie przysługują Ci w zamian za uczciwą pracę, gdyż dodatkowe świadczenia mogą znacząco podreperować domowy budżet. Jakie ulgi podatkowe przysługują rodzicom pracującym w Niemczech? Sprawdź!

Czym jest Kindergeld?

Kindergeld jest świadczeniem socjalnym, które ma zapewnić godne warunki materialne dla dzieci osób pracujących na legalnych zasadach w Niemczech. Kindergeld jest wypłacany przez Familienkasse, czyli w tłumaczeniu Niemiecką Kasę Świadczeń Rodzinnych. Wysokość świadczenia uzależniona jest od ilości dzieci w rodzinie. W tym roku wysokość świadczenia na pierwsze i drugie dziecko wynosi 192€, trzecie dziecko 198€, a czwarte i kolejne – 223€, co w przeliczeniu daje kolejno 845 PLN, 871 PLN oraz 981 PLN.

Dla kogo?

Aby móc skorzystać ze świadczenia, należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim należy legalnie pracować za granicą na niemieckich warunkach, prowadzić w Niemczech własną działalność gospodarczą lub podjąć pracę sezonową. Kindergeld przysługuje każdemu dziecku, które nie ukończyło jeszcze 18. roku życia. W przypadku dzieci, które nadal się kształcą lub są niepełnosprawne, pomoc materialną można pobierać do momentu ukończenia przez dziecko 25. roku życia. Co ważne, nie musisz obawiać się, że przegapiłeś swoją szansę na pomoc materialną – o zaległe świadczenie możesz ubiegać się do 4 lat po zakończeniu współpracy z niemieckim pracodawcą,

Jak uzyskać pomoc?

Nie musisz sam borykać się z niemieckimi urzędami. Na rynku działają firmy wyspecjalizowane w prawie podatkowym. Profesjonalny doradca rzeczowo wyjaśni Ci, jak uzyskać zwrot podatku z Niemiec i przeprowadzi Cię przez całą biurokratyczną procedurę.