Tworzymy eklektyczny taras

Odwołując się do mody na tworzenie rzeczy i kompozycji łączących elementy różnych stylów, pomyślmy o urządzeniu eklektycznego tarasu. To propozycja dla tych, którzy nie unikają odważnych zestawień i rozwiązań. Dla osób, które cenią sobie wielorakie piękno – efekt śmiałego komponowania całości z różnych fragmentów stylistycznych.

Nowoczesność i tradycja

Eklektyczne miejsca odwołują się zarówno do klasyki i przeszłości jak i do awangardy i przyszłości. Także na tarasie mogą spotykać się ze sobą różne wymiary czasowe. Starodawne stoły metalowe, wyszukane na targu staroci, doskonale uzupełnią technorattanowe fotele na taras wnoszące pierwiastek nowoczesności. Drewniane rzeźby, przykłady sztuki ludowej, warto zestawić z ekskluzywnymi zestawami wypoczynkowymi, obok których ustawimy gliniane wazy z roślinami. Meble doskonałe do komponowania m.in. miejsc eklektycznych proponuje Oltre: oltre.pl

Sztuka jest wszędzie

Tworzenie nieoczywistego tarasu, wymykającego się klasyfikacjom, doprowadzi nas do wniosku, że sztuka jest wszędzie. Także w naszych ogrodach, gdzie króluje dumna i pomysłowa natura, której zdolności umiejętnie wykorzystujemy. Naśladując jej talenty, sami stajemy się kreatywni. Czego przykładem są nasze tarasy. Eklektyczne i zdumiewające. Niejednoznaczne.

Tarasy jak dzieła sztuki

Stworzenie eklektycznego tarasu wymaga znawstwa i kreatywności. Z pewnością sztuka w każdej postaci to najlepsza ozdoba takiego miejsca. Oryginalne rzeźby wiatrowe – poruszane wiatrem i siłą wyobraźni. Sami jesteśmy w stanie wykonać takie konstrukcje. A może cały taras potraktować z rozmachem i zamienić go w dzieło sztuki ogrodowej? Przecież to najlepsze miejsce do tego, żeby rozwijać tam spektakularne pomysły twórcze.