Trwały manicure

Pomalowane paznokcie mogą być piękną ozdobą kobiecej dłoni. Jednak czasem wystarczy chwila nieuwagi, uderzenie się o coś czy jednorazowe zmywanie naczyń, aby efekt ten przestał być taki ładny. Na paznokciach pojawiają się starcia i odpryski, co na pewno nie jest atrakcyjne. Czy zatem kiedy malujemy paznokcie jesteśmy skazane na chodzenie od tej pory w rękawiczkach? A może powinnyśmy przestać podejmować jakąkolwiek aktywność, jeśli chcemy, aby poranny manicure utrzymał się do wieczora? Na szczęście obecnie są dostępne dużo sprytniejsze rozwiązania tego problemu. Co możemy zrobić, aby cieszyć się trwałym, pięknym manicure i jednocześnie pozostać aktywne?

Manicure hybrydowy

Coraz popularniejszym rozwiązaniem, na który decyduje się wiele kobiet jest manicure hybrydowy. Na czym polega tego typu zabieg?
Możemy wykonać go w większości gabinetów kosmetycznych, jak i również w domu, jeżeli tylko zakupimy odpowiedni zestaw (możemy to zrobić nawet przez internet). Jakie natomiast są poszczególne etapy wykonywania tego typu manicure?

W pierwszej kolejności należy dokonać dokładnego odtłuszczenia i oczyszczenia płytki paznokcia. To podstawa, aby manicure był rzeczywiście trwały. Kolejny etapem jest pokrycie paznokci specjalną bazą. Dopiero na nią nakładamy lakier hybrydowy. Obecnie na rynku dostępny jest naprawdę bardzo szeroki wybór różnokolorowych lakierów. Możemy zdecydować się również na efekt lustra, brokatowe paznokcie czy wzorki – ale pamiętajmy, że taki odważny manicure jest stosowany raczej na wieczorowe okazje. Na co dzień lepiej jest wybierać delikatne, subtelne kolory. To jeszcze nie koniec naszego manicure. Po nałożeniu lakieru trzeba pokryć paznokcie specjalny utwardzaczem i włożyć je pod lampę UV. To wtedy lakier będzie się utwardzał, co zapewni nam długotrwały efekt.

Lakier winylowy

Od niedawna na rynku jest obecna jeszcze nowocześniejsza technologia, jaką jest manicure winylowy. Czym się on różni od popularnej hybrydy?
Większość etapów manicure przebiega podobnie. Dopiero podczas nakładania lakieru wybieramy oczywiście lakier winylowy, zamiast lakieru hybrydowego. Na koniec natomiast, po nałożeniu utwardzacza nie musimy wkładać dłoni pod lampę UV. Lakier winylowy utwardza się bowiem pod wpływem zwykłego światła. Nie musimy zatem inwestować w lampę, jeżeli wykonujemy cały zabieg w domu. Jeśli chodzi o trwałość tego manicure – jest podobna jak w przypadku hybrydy, a więc możemy cieszyć się pięknie pomalowanymi paznokciami nawet przez kilka tygodni, a czasem i miesięcy.

Duży wybór lakierów znajdziesz po adresem http://www.seol-cosmetics.pl/cnd-vinylux-bloodline,3,41614,502014