Trwałe meble do ogrodu – jakie?

Ostre słońce, poranne przymrozki, ulewne deszcze i promieniowanie UV są dla mebli ogrodowych bezlitosne. Stoły, krzesła i ławki wystawione na nieustanne działanie czynników zewnętrznych mogą niszczeć i tracić swój nieskazitelny wygląd. Czy wyposażenie ogrodów może zachować nienaganną kondycję dłużej niż przez 2 sezony? Jaki materiał przetrwa próbę czasu? Sprawdź!

Niezawodne meble ogrodowe metalowe

Materiałem, który coraz częściej zdobi prywatne ogrody i zewnętrzne przestrzenie publiczne jest aluminium – lekki i odporny zamiennik żeliwa, które jeszcze do niedawna wiodło prym wśród metalu używanego do produkcji mebli. Meble ogrodowe metalowe łączą w sobie lekkość konstrukcji z bezwzględną trwałością na czynniki pogodowe.  Nie musisz martwić się o kłopotliwe czyszczenie, zabezpieczanie i impregnację metalowej powierzchni. Aluminiowe stoły, krzesła, huśtawki i kanapy nie wymagają stosowania żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jedyne, co musisz zrobić, aby meble prezentowały się nienagannie, to raz na jakiś czas przetrzeć zabrudzenia wilgotną ściereczką. Co więcej, tego typu wyposażenie może spędzić na zewnątrz całą zimę!

Jakie modele są na topie?

Oferta sklepów z wyposażeniem outdoorowym to najlepszy przykład na to, że czasy, kiedy serce ogrodowych aranżacji stanowiły tylko ławki i proste stoliki, bezpowrotnie minęły! W nowoczesnych aranżacjach królują stylowe komplety wypoczynkowe o modułowej budowie, designerskie huśtawki w nietypowych kształtach albo fotele, które wygodą i estetyką dorównują najlepszym, salonowym modelom. Na stronie zumm.pl znajdziesz inspiracje, które pomogą stworzyć Ci tuż za progiem domu niezwykle piękny i praktyczny zakątek.