Torebki na prezenty – jak wybierać?

Pakowanie prezentów to nie lada wyczyn – zazwyczaj nie mamy jednak czasu czy umiejętności na pieczołowite pakowanie w kolorowe papiery i ozdabianie dekoracyjnymi elementami. Pakować możemy również w punktach, gdzie wyspecjalizowani plastycy zajmują się eleganckimi opakowaniami. Jest to jednak kosztowna opcja.

Torebki papierowe – szybki i poręczne rozwiązanie

W przypadku torebek papierowych sprawa jest znacznie prostsza – dostępne są one w zróżnicowanych rozmiarach i kolorach: zarówno niewielkich, odpowiednich na biżuterię, jak i dużych, idealnych do pakowania większych podarunków. Torebki papierowe posiadają wzmocnione dno, przez co nie ma obawy, że zerwie się ona podczas przekazywania prezentu jubilatowi czy solenizantowi. Producenci udostępniają torebki na konkretne uroczystości oraz takie o neutralnych wzorach: idealne na urodziny czy imieniny. Torebki świąteczne zazwyczaj ozdobione są motywami choinek, śniegu czy św. Mikołaja.
Torebki posiadają funkcjonalne uchwyty – dzięki nim możliwe jest przenoszenie prezentów. Uchwyty wykonywane są najczęściej z grubych, plecionych sznurków w dopasowanych kolorach.

Torebki mogą być dodatkowo lakierowane – dzięki temu usztywnione zostają ich ściany boczne. Lakierowanie podnosi również wartość estetyczną.