Temat: Zasady zdrowego odchudzania – co robić, by chudnąć skutecznie i zdrowo?

Odchudzanie z dietetykiem to najbezpieczniejszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Sprawdź, jak wygląda zdrowe odchudzanie. Tychy i okoliczne miasta…

Nadwaga to coraz częstszy problem społeczeństwa światowego, a także i naszych rodaków. Dzieje się tak na skutek diety bogatej w cukry proste, małej dawce ruchu oraz pewnym zjawiskom cywilizacyjnym, które sprzyjają nabierają wciąż kolejnych zbędnych kilogramów. W jaki sposób odchudzać się zdrowo i skutecznie? Trzeba to robić rozsądnie z planem oraz wielotorowo. Odchudzanie to nie zmiana wprowadzona na jakiś czas, lecz przede wszystkim metamorfoza nawyków żywieniowych na stałe, a także nabranie nawyku regularnej aktywności. Co jeszcze może pomóc przy odchudzaniu?

Odchudzanie – samodzielnie lub z pomocą

Przede wszystkim należy zredukować ilość spożywanych dziennie kalorii, ale nie może być to redukcja zbyt duża, ponieważ takie działanie wcale nie przyśpieszą wyników, zaś mogą doprowadzić do spowolnienia metabolizmu i późniejszego efektu jo-jo. Ze swojego zapotrzebowania wystarczy obciążyć około 300 kalorii, aby zdrowo chudnąć 1 kilogram na tydzień. To jest wystarczający wynik, dzięki któremu jest duża szansa, że waga nie wróci ze zdwojoną siłą.

 

Warto spróbować sposobu, jakim jest odchudzanie z dietetykiem, ponieważ będzie on mógł ułożyć zdrowy jadłospis, dzięki temu osoba odchudzać się nie będzie głodna, ale także nie będzie pochłaniała pustych kalorii zawartych w słodyczach czy gazowanych napojach. Dietetyk może się przydać również wtedy, kiedy następuje problem z motywacją. Może tak być zwłaszcza przy dużej nadwadze czy otyłości. Zawsze warto mieć wsparcie profesjonalisty tym względzie. A co najważniejsze, odchudzanie z dietetykiem da nam pewność, że nie narazimy swojego zdrowia przez stosowanie źle dobranych diet.

Odchudzanie – co na początek?

Kolejna ważna sprawa to ruch. Na początek wystarczy 30- minutowy marsz co dziennie lub trzy razy w tygodniu. Później być może bieganie. Chodzi o ćwiczenia aerobowe, które pozwolą na spalanie kalorii. Można się także wspomóc suplementami, takimi jak tabletki z zieloną kawą czy ekstraktem z papryczki chili czy guarany, jednakże nie na tym powinno bazować odchudzanie. Suplementy mogą jednak nieco poprawić wyniki i dać więcej energii, pomagając przyśpieszyć metabolizm czy zahamowując głód.

 

Pamiętaj, jeśli chcesz w zdrowy sposób zrzucić zbędne kilogramy, zgłoś się do dietetyka, który zapewni Ci bezpieczną dietę. Odchudzanie Tychy – sprawdź, co możesz zyskać.