Targi pracy we Wrocławiu – jak się przygotować?

Wrocław to jedno z dużych, żywych i dynamicznych miast w Polsce. Odbywają się tutaj liczne wydarzenia kulturowe, choć nie brakuje także oferty dla osób zajmujących się handlem. Targi pracy, książek czy tradycyjna już Giełda Minerałów to tylko nieliczne przykłady biznesowego życia Wrocławia. Gdzie warto się wybrać i jak się przygotować?

Targi pracy Career EXPO

Targi pracy są jednym z ważnych wydarzeń w kalendarium życia miasta. Osoby poszukujące zgodnej z ich wykształceniem i zainteresowaniami pracy mogą tu odwiedzić liczne stoiska. Systemy targowe są niejednokrotnie imponujące i przykuwają wzrok, walcząc o uwagę klientów.

Kto wybiera się na targi pracy? Poza wystawcami, są to oczywiście osoby, które chciałyby rozejrzeć się za intratną posadą lub możliwością zawiązania współpracy. Zwykle Career EXPO umożliwia też skorzystanie z konsultingu CV lub z udziału w przydatnych szkoleniach.

Jak przygotować się do wystawiania?

Po zarezerwowaniu miejsca warto zadbać o odpowiednie systemy targowe, które odgrywają niebagatelną rolę zarówno w kwestii marketingu, jak i funkcjonalności. Zwykle z targami pracy wiąże się duży ruch, wiele ulotek i materiałów reklamowych. Trzeba też przewidzieć miejsce na rozmowy z zainteresowanymi osobami, najlepiej by dało się przeprowadzić je dość swobodnie, na uboczu tłumu.

Wybór systemów targowych to tylko pierwszy krok w skomplikowanej kwestii planowania materiałów. Targi pracy odwiedzają nie tylko specjaliści w branży, ale też osoby, które trafią do stoiska firmy przypadkowo, wiedzione ciekawością, a także studenci, którzy nie mają jeszcze zbyt imponującego rozeznania. Warto przygotować dwie wersje informatorów, dla obu tych grup – bardziej i mniej wtajemniczonej.

Targi pracy z perspektywy uczestnika

Pierwsza wizyta w podobnym miejscu może dostarczyć wrażeń. Firmy zachęcają do zapoznawania się z ich ofertą, udostępniają także darmowe porady lub udział w szkoleniach. Warto przed wyjściem z domu sprecyzować jasno, jaki właściwie cel ma się w tej wizycie na targach. Może to być naturalnie próba rozejrzenia się w sektorze, w którym dopiero później będzie się szukało pracy – to dotyczy studentów. Może to także być polowanie na okazyjne szkolenia w swojej branży.

Idąc z nastawieniem na konkretną firmę warto też przygotować sobie listę pytań. Tłok panujący na targach i gęste ustawienie systemów targowych, a także gwar i tempo wymiany informacji nie sprzyjają wymyślaniu ich na gorąco – wiele spraw może wtedy umknąć z pamięci, żeby przypomnieć się dopiero po powrocie do domu.

Materiały do tekstu udostępniła firma Pola Studio – systemy targowe i wystawiennicze.