Tarasola dopasowana do naszych potrzeb

Tarasole widać coraz częściej na tarasach polskich domów – rozwiązanie to nie tylko wpływa na polepszenie komfortu użytkowników, ale też nierzadko poprawia estetykę otoczenia. Czy tarasola sprawdzi się w naszej przestrzeni tarasowej? Czy takie zadaszenie pozwoli nam schronić się również przed niespodziewanym deszczem?

 

Czym są tarasole i gdzie możemy je instalować?

Tarasola to nic innego jak nowoczesny sposób na zadaszenie tarasu lub też wolnostojące zadaszenie wybranego skrawka ogrodu. Pod tarasolą ustawiane są meble ogrodowe, przygotowywane są posiłki. Zadaniem tarasoli jest przede wszystkim uchronić użytkowników przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ale i niespodziewanym deszczem. Konstrukcja tarasoli posiada system odprowadzania wody, przez co również w czasie niepogody możemy korzystać z tarasu.

Tarasole wznoszone są na aluminiowych szkieletach – konstrukcje zabezpieczone są przed powstawaniem ognisk rdzy. Dodatkowo klienci sami mogą zadecydować o kolorze tarasoli wybierając go z pośród ponad 200 dostępnych barw. Takie zróżnicowanie pozwala na dopasowanie tarasoli do istniejącej już aranżacji tarasu. Konstrukcja tarasoli zabezpieczona jest przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz przed podmuchami wiatru dochodzącymi do 120 km/h.

 

Zadaszenie tarasoli

Dachy tarasoli tworzone są na kilka sposobów. Najpopularniejszym jest zadaszenie lamelowe, tworzone z aluminiowych profili obracających się o 135 stopni. Dach lamelowy nie nagrzewa się, przez co w cieniu tarasoli panuje przyjemny chłód.

 

Dodatki do tarasoli, które uprzyjemnią pobyt na tarasie

Nowoczesne tarasole oferowane przez producenta tarasola.pl mogą być uzupełniane o liczne dodatki, dzięki którym pobyt na tarasie będzie jeszcze przyjemniejszy. Warto wspomnieć o zabudowie szklanej, której zadaniem jest chronienie użytkowników przed wiatrem. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie promienników ciepła.