Tanie meble kuchenne – gdzie szukać?

Wiele osób, szczególnie młodych, zadaje sobie podstawowe pytanie związane z posiadaniem własnego mieszkania – gdzie szukać tanich mebli kuchennych, które mogłyby przez wiele lat po wprowadzeniu się do nowego mieszkania dzielnie służyć? Większość dostępnych na rynku mebli kuchennych to meble, które nie budzą zaufania i pewności związanej ze swoją wytrzymałością.

Gdzie kupić zatem dobre i tanie meble kuchenne? Czy jest to w ogóle możliwe?

Wbrew pozorom na polskim rynku meblowym znajdziemy nie tylko sieciowe sklepy oferujące meble, które wykonane są z dykty i materiałów drewnopodobnych, ale również znacznie mniejsze sklepy meblowe, które pomimo pierwszego wrażenia związanego z niewielkim wyborem są sklepami firmowymi konkretnych wytwórców meblowych, którzy mogą nam zaproponować znacznie lepsze jakościowo produkty.

Ile kosztują meble do kuchni?

Ile kosztują jednak dobre meble do kuchni? Tutaj wszystko zależy od ilości i wielkości mebli, ich wersji wyposażenia (szafki wyposażone w szklane szyby są przeważnie droższe od tych, które posiadają lite fronty), czy nawet producenta. Ogólnie można przyjąć, że wyposażenie w meble kuchenne przeciętnej polskiej kuchni to wydatek przynajmniej pięciu tysięcy złotych.

System modułowy?

Rozwiązaniem braku środków finansowych na zakup wszystkich mebli do kuchni może być zdecydowanie się na system modułowy jednego z producentów meblowych – możemy na początku kupić jedynie kilka szafek, aby wraz z upływem czasu dokupić kolejne i tym samym w całości wyposażyć nasza kuchnię. Stosując jednak takie rozwiązanie upewnijmy się wcześniej, że dany producent nie chce w najbliższym czasie wycofać ze sprzedaży wybranego przez nas systemu modułowego, gdyż mogłoby się okazać, że niemożliwy byłby zakup kolejnych elementów zestawu.

Nie zawsze to wszystko jest możliwe!

Podsumowując, zakup tanich i dobrych mebli często nie idzie w parze. Jeżeli chcemy kupić dobre jakościowo meble kuchenne to warto uzbroić się w cierpliwość i odwiedzić wszystkie okoliczne sklepy meblowe. Tylko w ten sposób zdobędziemy rozeznanie w rynku, zorientujemy się w cenach i jakości mebli poszczególnych producentów i będziemy mogli tym samym podjąć rozsądną i rozważną decyzję w związku z zakupem mebli kuchennych do własnego mieszkania.

Innym rozwiązaniem może być wzięcie kredytu na wyposażenie kuchni, jednak w polskich realiach mieszkaniowych już sam zakup mieszkania lub domu wiąże się z zaciągnięciem zadłużenia i tym samym wyklucza to kolejne zobowiązanie finansowe w banku.

Meble kuchenne Katowice oferuje firma Janmar