Tak powstaje królestwo nastolatka

Dla nastolatka czy nastolatki – pokój to królestwo, którego granice są pilnie strzeżone. Świetnie, kiedy dorastające dziecko choć od czasu do czasu wpuszcza rodziców do swojego wnętrza. Jeszcze lepiej, gdy chodzi nie tylko o pokój, ale też o prawdziwy świat przeżyć wewnętrznych. Ten ostatni bywa niezmiernie skomplikowany. Wnętrze rozumiane jako pokój nieco łatwiej ogarnąć.

Meble do pokoju nastolatka

Wybierając meble do pokoju nastolatka czy nastolatki, warto podsunąć lokatorowi pewne rozwiązania, jak łóżka z szufladami, obszerne biurka, regały pozwalające zaoszczędzić trochę miejsca, pojemne szafy młodzieżowe, wygodne fotele obrotowe i odpowiednie oświetlenie.

Sprawdzą się w pokoju młodzieżowym meble modułowe i systemowe. Takie, które można swobodnie ustawiać w różnych konfiguracjach. Zgodnie z potrzebami nastolatka. W małym pomieszczeniu warto ustawić sprytnie rozwiązane systemy, czyli kilka mebli połączonych w jedną bryłę. Łóżko plus biurko i szafa z półkami – to w pełni funkcjonalny zestaw do pokoju młodszego i starszego dziecka.

Stylizacje tematyczne

Pokój nastolatka musi być urządzony praktycznie i ładnie. Ważne też, żeby pasował do młodego człowieka – żeby stanowił wyraz jego osobowości. Przecież oprócz relaksu i efektywnej nauki powinien on także służyć realizacji zainteresowań i pasji. Pokój tematyczny, nawiązujący do hobby czy do ulubionej książki lub postaci – to naprawdę świetny pomysł na uatrakcyjnienie przestrzeni tworzonej z myślą o dorastającym dziecku.

Swoboda wyrazu

Pokój młodzieżowy tworzy się poniekąd sam, gdyż nastolatek zapełnia go rzeczami, które go interesują i wyrażają jego osobowość. Pojawiają się tam czasami osobliwe plakaty czy fotografie, figurki przywiezione z wycieczek, kolekcje książek i ubrań. Nawet najlepiej wystylizowane wnętrze potrzebuje swobody wyrazu.