W poszukiwaniu lepszego życia

Mimo tego, że największa fala emigracyjna jest już za nami, to w dalszym ciągu znaczna część rodaków decyduje się szukać szczęścia poza granicami Polski. Od wielu lat jednym z najczęściej obieranych kierunków są Niemcy. Jak podaje Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden, obecnie za zachodnią granicą przebywa 783 tys. Polaków niemających niemieckiego obywatelstwa. Jeśli Ty również jesteś w szerokiej rzeszy Polaków, którzy rozważają emigrację do Niemiec sprawdź, o czym należy pamiętać zanim zdecydujesz się na wyjazd. (więcej…)

Read more

Ulga podatkowa dla Ciebie i Twoich dzieci

Wszyscy rodzice legalnie pracujący za zachodnią granicą, mogą liczyć na specjalne ulgi podatkowe, które mają pokryć koszty wychowania dzieci. Warto dokładnie poznać prawa, jakie przysługują Ci w zamian za uczciwą pracę, gdyż dodatkowe świadczenia mogą znacząco podreperować domowy budżet. Jakie ulgi podatkowe przysługują rodzicom pracującym w Niemczech? Sprawdź! (więcej…)

Read more

Zadbaj o swoje finanse

Jeśli pracujesz lub pracowałeś w Niemczech, to warto zadbać o swoje finanse i pomyśleć o odzyskaniu swoich pieniędzy. Osoby, które wychowują też dziecko, mogą to uczynić poniekąd podwójnie: ubiegając się o zwrot podatku i o zasiłek rodzinny. (więcej…)

Read more