Dom gotowy na gości

Niektóre osoby tworzą dom po to, żeby tętnił on życiem. Pierwszą rzeczą, o jakiej myślą urządzając wnętrza, jest właśnie ten efekt gościnności i przytulności, który sprawia, że wszyscy czują się u nich naprawdę jak u siebie. Dom otwarty na ludzi. Przestrzeń spotkań. Miejsce integracji z rodziną i z przyjaciółmi. Ekstrawertyczne marzenie do spełnienia. Wystarczy pomyśleć o kilku pomysłowych meblach i rozwiązaniach, żeby takie miejsce powstało. (więcej…)

Read more

Jak wybrać oświetlenie do domu?

Z pewnością każdy chce mieć atrakcyjnie urządzony dom. Jednak powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, iż jeżeli rzeczywiście zależy nam na tym, aby wyglądał on doskonale, musimy przede wszystkim zadbać o odpowiednie oświetlenie. Jest to bardzo istotne, aby każde pomieszczenie było odpowiednio oświetlone, ponieważ tylko dzięki temu nasze wnętrza nabiorą zupełnie nowego charakteru. Zatem gdzie możemy kupić tego typu produkty?

(więcej…)

Read more

Meble do pokoju dziecka

Meblowanie pokoju niemowlęcia powinno mieć miejsce na kilka miesięcy przed planowanym rozwiązaniem ciąży – da to możliwość wprowadzenia malucha do gotowego pomieszczenia. Jeśli zabierzemy się za to później może okazać się, że łóżeczko nie dojdzie na czas lub też kolor ścian nie będzie taki, jaki wymarzyliśmy sobie kilka miesięcy wcześniej. Jakie elementy będą najważniejsze? Oczywiście odpowiednio dobrane meble! (więcej…)

Read more

Skąd się wzięły dywany?

Czy patrząc na dekoracje-dywany zastanawiałeś się kiedyś skąd się one właściwie wzięły? Zapewne słyszałeś, że ich historia wywodzi się z Azji, ale czy dokładniej się z nią zapoznałeś? Jeżeli nie, nic straconego, bo dzisiaj przybliżymy nieco początek istnienia dywanów. Zaczynamy! (więcej…)

Read more

Szafy i komody w pokojach nastolatków

Urządzanie pokoju nastolatka może okazać się sporym wyzwaniem dla rodziców – podstawowym problemem są rozbieżności w wizji samego pokoju, które mają rodzice i dziecko. Istotne jest, aby pomieszczenie to było funkcjonalne i dopasowane do wieku i potrzeb dziecka. Poza łóżkiem niezbędne jest miejsce do nauki oraz odpowiednia ilość miejsca do przechowywania ubrań, książek, elektronicznych gadżetów i wszystkiego, co dla dziecka jest ważne. Od czego zacząć? (więcej…)

Read more