Drukarka do domu: atramentowa czy laserowa?

Planując zakup drukarki, musimy zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Podstawowym pytaniem będzie czy kupić drukarkę laserową czy atramentową. Obydwa typy mają zarówno wady jak i zalety. Dopiero gdy zdecydujemy się na konkretny typ, możemy wybrać markę i model. Przyjrzyjmy się więc dokładniej cechom dwóch najpopularniejszych typów drukarek. (więcej…)

Read more

Proste, własnoręczne prezenty

Wybór dobrego prezentu, który naprawdę ucieszy obdarowywanego to niełatwa sprawa. Szczególnie, jeśli chcemy podarować coś ważnej dla nas osobie, a dysponujemy przy tym niewielkim budżetem. Wówczas ciekawym rozwiązaniem jest podarowanie czegoś od serca, wykonanego z ciekawym pomysłem i zaangażowaniem. Najlepiej, jeśli będzie to też prezent wykonany własnoręcznie. Do wielu z nich nie potrzeba dużych nakładów finansowych i przygotowania, można też zrobić je w domu.
(więcej…)

Read more

Drukarka atramentowa czy laserowa?

Technologie wokół nas i sprzęty, którymi się otaczamy nieustannie się zmieniają. Widać to nawet na tak prozaicznym przykładzie, jakim są drukarki, z których korzystamy w domach. Jeszcze niedawno powszechnie używane były drukarki igłowe. Dzisiaj pozostały głównie tam, gdzie drukuje się faktury na papierze samokopiującym, czyli w niektórych firmach. Później nadeszła era drukarek atramentowych. Możliwe stały się kolorowe wydruki, także zdjęć i obrazków o wysokiej rozdzielczości. Tusz do drukarki atramentowej pozostawał jednak dość drogi. Z tego powodu od pewnego czasu coraz częściej w gospodarstwach domowych spotykamy drukarki laserowe. Toner do laserówki jest bardziej wydajny niż tusz do drukarki atramentowej. Jakie jeszcze różnice są między tymi dwoma rodzajami drukarek?
(więcej…)

Read more