Operacja wycięcia macicy

Operacja wycięcia macicy stosowana jest zarówno w leczeniu stanów łagodnych takich jak na przykład mięśniaki oraz w chorobach onkologicznych narządu rodnego. Możliwa jest histerektomia prosta polegająca na usunięciu macicy z usunięciem lub bez usunięcia przydatków, czyli jajników i jajowodów oraz histerektomia rozszerzona inaczej zwana radykalną, gdy oprócz macicy i przydatków usuwa się okoliczne węzły chłonne.

Laparoskopowe usunięcie macicy

Usuwanie macicy metoda laparoskopową przeprowadzane jest w znieczuleniu ogólnym i w zależności od wielkości macicy, trwa około 30-90 minut. W okolicy ramienia lub nadgarstka zakładany jest dostęp do żyły i tą drogą podawane są leki i płyny infuzyjne. W pęcherzu moczowym umieszczany jest sterylny cewnik i pęcherz jest opróżniany z moczu. Po odkażeniu skóry brzucha, lekarz wykonuje małe nacięcie w okolicy pępka, przez które wprowadza kamerę. Pod kontrolą przez niewielkie nacięcia skóry w dolnej części brzucha są wprowadzane jeszcze 2 lub 3 cienkie instrumenty. Lekarz stopniowo odcina macicę oraz koaguluje naczynia krwionośne, dzięki czemu utrata krwi zwykle jest minimalna. Odciętą macicę, w zależności od budowy anatomicznej Pacjentki rozcinana się na mniejsze części i usuwa z jamy brzusznej laparoskopowo lub usuwa się przez pochwę.

Oferta szpitala Medfemina

Szpital Medemina we Wrocławiu to prywatna placówka, która specjalizuje się w takich zabiegach jak usuwanie macicy, usuwanie endometriozy, mięśniaków macicy, torbieli, operacjach nietrzymania moczu, oraz pozostałym zakresie operacji ginekologicznych. Sprawdź naszą ofertę na szpital.medfemina.pl.

Read more

Najlepszy ginekolog we Wrocławiu

Centrum zdrowia, którego celem jest troska o zdrowie kobiet. Placówka wyspecjalizowała się w ginekologii oraz położnictwie. Obecnie każda kobieta, którą interesuje najlepszy ginekolog we Wrocławiu, powinna swoje kroki skierować właśnie do tego miejsca. (więcej…)

Read more
rochesterbeergals.com fine-scale.org mainejug.org