Domy szkieletowe – różne oblicza

Domy szkieletowe prawidłowo postawione są naprawdę wytrzymałe i są zdolne do przetrwania w polskich, zmiennych i zimnych warunkach. Wokół takich domów narosło wiele mitów, które powodują, że ludzie nie do końca zdają sobie sprawę z przydatności takich domów szkieletowych.

(więcej…)

Read more

Domy drewniane w konstrukcji szkieletowej

Klasyczne domu murowane mają dzisiaj silnego konkurenta – budownictwo drewniane szkieletowe ma się w Polsce coraz lepiej, nie brakuje również osób zainteresowanych tym rodzajem budownictwa. Czy dom drewniany zapewni nam tyle samo komfortu co murowany? Jak wygląda jego budowa? Czy koszty są niższe czy wyższe? (więcej…)

Read more

Jak tworzone są domy drewniane w Polsce?

Możliwości na wejście w posiadanie domu jest dzisiaj znaczne więcej niż jeszcze 15-20 lat temu. Dom możemy wybudować samodzielnie (przy pomocy wykwalifikowanych firm budowlanych), kupić go od dewelopera lub też powierzyć budowę firmie specjalizującej się w domach drewnianych. Która z tych opcji jest najlepsza? (więcej…)

Read more

Dom drewniany – wybuduj wymarzony dom szybciej niż myślisz!

Budowa domu do niedawna kojarzona była z wieloletnią inwestycją, która pochłaniała nie tylko nasz czas, ale i olbrzymie ilości pieniędzy. Mimo tego od wielu lat co roku wzrasta liczba osób pragnących wybudować własny dom. Obecnie budowanie jest znacznie prostsze – wszystko za sprawą technologii domów szkieletowych tworzonych z drewna. Moda na nie przywędrowała do nas z Kanady oraz państw skandynawskich. Czy to dobre rozwiązanie na polski klimat? (więcej…)

Read more

Budujemy jednorodzinny dom szkieletowy

Decyzja o wybudowania własnego domu to jedna z ważniejszych w naszym życiu. Aby móc cieszyć się komfortem oraz wygodą, warto dopasować projekt budynku do naszych potrzeb. Jeśli nasza rodzina liczy nie więcej niż 5 osób, idealnym rozwiązaniem okażą się domy parterowe w technologii szkieletowej. (więcej…)

Read more