Korzyści dla dzieci płynące z ćwiczeń fizycznych

Nauczyciele, pediatrzy i fizjoterapeuci biją na alarm: coraz mniej dzieci uprawia jakikolwiek sport, a coraz więcej z nich cierpi na nadwagę. Najmłodsi wiele czasu spędzają przed telewizją czy Internetem, czego skutkiem jest szereg niekorzystnych zmian dla ich zdrowia i samopoczucia. Jakie korzyści osiągnie nasze dziecko, jeśli zachęcimy je do ćwiczeń? (więcej…)

Read more

Jak wybrać odpowiednie płetwy?

W życiu każdego początkującego nurka przychodzi ekscytujący moment zakupu własnego sprzętu do nurkowania. Warto jednak nie dać się zupełnie ponieść emocjom i spędzić chwilę na poszukiwaniu sprzętu odpowiedniego dla siebie – a także zacząć od podstaw, czyli tak zwanego ABC – płetw, maski i fajki. W jaki sposób dobrać płetwy? (więcej…)

Read more

Bezpieczna adrenalina, czyli skoki ze spadochronem

Nie ma chyba sposobu na to, by zapewnić sobie pewną dawkę adrenaliny i podekscytowania w sposób całkowicie bezpieczny i nieniosący ze sobą absolutnie żadnego ryzyka. Zawsze jest go pewna ilość, choć na przykład popularne skoki spadochronowe nie są wcale aż tak niebezpieczne, jak można sądzić – warto zatem wybrać kurs spadochronowy. (więcej…)

Read more

Eventy dla dzieci

Coraz więcej rodziców odkrywa zalety eventów dla dzieci. Dzięki nim możemy doskonale zorganizować czas wolny naszym pociechom, przykładowo podczas ich urodzin lub w dniu dziecka. Zatem na czym dokładnie polegają tego typu spotkania i czy rzeczywiście są opłacalne? (więcej…)

Read more

Atrakcje dla dzieci w Parku Śląskim

Znajdujący się w najbliższej okolicy Katowic Park Śląski to jedna z największych atrakcji tego regionu. Zajmując powierzchnię około 620 ha jest jednym z największych tego typu parków w całej Europie. Jakie atrakcje czekają na zwiedzające go dzieci? (więcej…)

Read more

Dlaczego tak kochamy nurkowanie?

Nurkowanie to sport, który zyskuje coraz większą popularności. Kursy nurkowania są oblegane, szczególnie przed okresem wakacyjnych. Nie da się ukryć, że tę chęć nurkowania powodują także egzotyczne wakacje, na które tak często jeździmy.
(więcej…)

Read more