Meble na wymiar – dlaczego warto?

Meblowanie mieszkania to niezwykle ważny proces. Nie powinniśmy traktować tego etapu, jako możliwości dekorowania mieszkania, ale także jako czas, w którym zastanawiamy się nad naszymi potrzebami i dopierania idealnych dla nas rozwiązań. Meble na wymiar to jedno z takich rozwiązań. (więcej…)

Read more

Domowa sauna – piec i wentylacja

Wybór odpowiedniego pieca oraz prawidłowe zaprojektowanie wentylacji domowej sauny ma kluczowe znaczenie dla komfortu w czasie kąpieli. Jednocześnie w bardzo dużym stopniu przekłada się na poziom bezpieczeństwa. (więcej…)

Read more

Szyk i elegancja

Kuchnia to nie tylko miejsce, w którym przyrządzamy obiady i kolacje. Kuchnia to także pomieszczenie w którym nieraz jemy wspólnie z rodziną, dokąd zapraszamy przyjaciół na kawę, gdzie odpoczywamy z książką i deserem po długim dniu. Dlatego kuchnia nie może być urządzona byle jak- jeśli całe nasze mieszkanie charakteryzuje się elegancją to kuchnia także powinna być szykowna. (więcej…)

Read more

Planowanie pokrycia dachu

Podczas budowy domu trzeba myśleć o wielu rzeczach, aby nasz dom był solidny, oraz aby nie narażać się na dodatkowe koszty związane z ciągłymi poprawkami. Wydaje się więc, że podczas zatrudniania ludzi, którzy pomogą nam w budowie domu nie powinniśmy oszczędzać. Bardzo ważne, aby w ekipie był ktoś, kto zna się na budowie i pokrywaniu dachów. (więcej…)

Read more

Baterie wannowe Steinberg

Na etapie budowy domu czy też remontu łazienki, każdy z nas staje przed wyborem osprzętu łazienkowego w tym np.: baterii prysznicowych, umywalkowych, wannowych czy też bidetowych. Ogrom producentów i ofert na rynku może nie jednego przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. I do tego pojawiające się w głowie te same odwieczne pytania, a to o cenę, o jakość wykonania, o trwałość czy też praktyczność. (więcej…)

Read more

Popularne leżaki plażowe

Lato to beztroski czas, kiedy wielu ludzi postanawia wypocząć nad wodą. Jednak często wypoczynek nie jest możliwy, ponieważ leżenie na kocu lub też na ręczniku powoduje bóle pleców oraz stawów. Zatem w jaki sposób zapewnić sobie doskonałe wakacje? (więcej…)

Read more

Blacha trapezowa czy dachówka?

Każdy dach wymaga odpowiedniego pokrycia. W tym celu można zastosować różne materiały, które są dostępne na rynku. W czasie dokonywania takiego wyboru należy brać pod uwagę kilka czynników takich jak trwałość pokrycia, obciążenie więźby, walory użytkowe oraz specyfika całej konstrukcji.
(więcej…)

Read more

Techniczne przygotowania do zamieszkania razem

Dziś decyzja o zamieszkaniu razem często jest potwierdzeniem miłości i zaangażowania. Oprócz aspektów uczuciowych i emocjonalnych tego wyboru, trzeba się do niego przygotować także w sposób techniczny. Mieszkanie, które do tej pory służyło jednej osobie musi zacząć spełniać rolę lokum dwuosobowego. Jakie zmiany można i powinno się wprowadzić, aby taka przeprowadzka była jak najbardziej bezbolesna?
(więcej…)

Read more

Sypialnia dla dwojga

Sypialnie są miejscem przeznaczonym do relaksowania się, odpoczynku. Coraz więcej z nas zwraca uwagę na odpowiednie umeblowanie tego pomieszczenia. Pragniemy, aby było komfortowe, wygodne, ale jednocześnie funkcjonalne. Jak tego dokonać?
(więcej…)

Read more

Skalniak w ogrodzie – planowanie

Oczywistym jest, że każdą prace jaką chcemy wykonać w ogrodzie należy najpierw zaplanować. Początkowo projektując ogród musieliśmy określić jakie meble ogrodowe wybierzemy, jakie kwiaty oraz rośliny będą przeważać w naszym ogrodzie, czy stworzymy ścieżkę aby móc swobodnie się przemieszczać nie deptając trawnika. Utworzenie skalniaka również wymaga projektu, który znaczeni ułatwi jego realizację.
(więcej…)

Read more