Jak wyrazić siebie poprzez aranżacje wnętrzarskie

Wciąż szukamy kolejnych sposobów na wyrażenie siebie, decydując się na egzotyczne podróże, na uprawianie oryginalnych pasji, nawet na określone stylizacje modowe. Tymczasem wyrazić siebie można także poprzez autorskie aranżacje wnętrzarskie. Zamiast angażować dekoratora wnętrz, lepiej samodzielnie zaaranżować własne cztery kąty, które dobitnie powiedzą, kim jesteśmy i co nam w duszy gra. Do dzieła! (więcej…)

Read more

Dom gotowy na gości

Niektóre osoby tworzą dom po to, żeby tętnił on życiem. Pierwszą rzeczą, o jakiej myślą urządzając wnętrza, jest właśnie ten efekt gościnności i przytulności, który sprawia, że wszyscy czują się u nich naprawdę jak u siebie. Dom otwarty na ludzi. Przestrzeń spotkań. Miejsce integracji z rodziną i z przyjaciółmi. Ekstrawertyczne marzenie do spełnienia. Wystarczy pomyśleć o kilku pomysłowych meblach i rozwiązaniach, żeby takie miejsce powstało. (więcej…)

Read more

Niewielkie stoliki w mieszkaniach

Kupno małego stolika do mieszkania to nie lada wyzwanie – w sklepach meblarskich znajdziemy olbrzymi wybór tego rodzaju produktów. Dodatkowo swoją ofertę przedstawiają także liczne sklepy internetowe – znajdziemy w nich produkty nie tylko rodzimych producentów, ale i wiele interesujących propozycji zza granicy. Jak odnaleźć się w tym gąszczu i kupić stolik na miarę swoich potrzeb? (więcej…)

Read more

Meble do pokoju dziecka

Meblowanie pokoju niemowlęcia powinno mieć miejsce na kilka miesięcy przed planowanym rozwiązaniem ciąży – da to możliwość wprowadzenia malucha do gotowego pomieszczenia. Jeśli zabierzemy się za to później może okazać się, że łóżeczko nie dojdzie na czas lub też kolor ścian nie będzie taki, jaki wymarzyliśmy sobie kilka miesięcy wcześniej. Jakie elementy będą najważniejsze? Oczywiście odpowiednio dobrane meble! (więcej…)

Read more

Szafy i komody w pokojach nastolatków

Urządzanie pokoju nastolatka może okazać się sporym wyzwaniem dla rodziców – podstawowym problemem są rozbieżności w wizji samego pokoju, które mają rodzice i dziecko. Istotne jest, aby pomieszczenie to było funkcjonalne i dopasowane do wieku i potrzeb dziecka. Poza łóżkiem niezbędne jest miejsce do nauki oraz odpowiednia ilość miejsca do przechowywania ubrań, książek, elektronicznych gadżetów i wszystkiego, co dla dziecka jest ważne. Od czego zacząć? (więcej…)

Read more

Na co zwracać uwagę przy zakupie baterii

Większość ludzi wybierających się do sklepu po baterie łazienkowe lub kuchenne zerka jedynie na sposób montażu. Jednakże mało kto ma świadomość tego, że bateria to inwestycja na lata i montaż nie jest najważniejszym czynnikiem, którym powinien się kierować odpowiedzialny kupujący. Tak więc na co należy zerkać przy okazji kupna baterii?

(więcej…)

Read more

Nowoczesna i elegancka aranżacja łazienki

Nowoczesne łazienki wyróżniają się przede wszystkim charakterystyczną estetyką. W czasie urządzenia takich wnętrz zazwyczaj zwraca się bardzo dużą uwagę na wybór wszystkich elementów. W modzie są także dosyć chłodne kolory, takie jak biel, czerń oraz różne odcienie szarości. (więcej…)

Read more

Podstawowy sprzęt kuchenny: sokowirówka

Niegdyś wydawało się, że sokowirówka to zbędny wydatek. Dziś jest ona podstawowym wyposażeniem kuchni, każdej osoby, która dba o zdrowe odżywianie. (więcej…)

Read more

Wyposażenie mieszkań osób mobilnych

Marzeniem dla wielu osób jest możliwość spokojnego urządzenia swojego mieszkania. Niestety czasy są takie, że albo jest się ograniczonym zobowiązaniami zapisanymi w umowie najmu mieszkania, albo konieczność ciągłych – niemal stałych – przeprowadzek, stawia pod znakiem zapytania sensowność inwestowania pieniędzy w rzeczy, które w innym miejscu mogą okazać się nieprzydatne. Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia. Wyposażenie wnętrz sklepy traktują priorytetowo. Wystarczy wybrać się do pierwszego lepszego, by przekonać się, że w zasadzie do każdego rodzaju wystroju znajdzie się coś odpowiedniego. (więcej…)

Read more

Jak ciekawie urządzić sypialnie?

Jak ciekawie urządzić sypialnieSypialnia stanowi najbardziej intymną cześć każdego mieszkania, nie mają do niej wstępu osoby z zewnątrz, stanowi nasz azyl po ciężkim dniu, zapewnia odpoczynek przygotowując na trudy kolejnego dnia. Jak ją urządzić, żeby była nie tylko estetyczna, ale również funkcjonalna?

Główną rolę w każdej sypialni gra łóżko, jego wybór to niejednokrotnie wybór na lata, dlatego nie powinniśmy oszczędzać szczególnie na materacu. Wybierzmy ten duży, niezbyt miękki, ale również nie za twardy. Producenci zawsze w opisie towaru zawierają informację o strefach twardości, a także o sprężynach, ocieplinie, siatkach wentylujących i tak dalej. Obecnie na rynku mamy prosty, łatwy dostęp i szeroką gamę produktów do wyboru.

Aranżując sypialnię powinniśmy zrezygnować z nadmiaru mebli, starajmy się stworzyć pomieszczenie raczej stonowane i minimalistyczne, które nie będzie powodowało rozproszenia i zapewni nam spokojny sen. Małe szafki, łóżko, ewentualnie jakaś komoda powinny mieć jasne, nieprzytłaczające kolory.

Oświetlenie sypialni powinno być raczej dyskretne, tworzące strefę odpoczynku i relaksu od jaskrawych jarzeniówek i innych rodzajów sztucznego oświetlenia. Postawmy na lampy z abażurami o mlecznym, ciepłym świetle, nie drażniącym naszych zmysłów, wskazane są również firany, rolety w oknach, którymi w razie potrzeby będziemy regulować dopływ światła z zewnątrz.

Kolory w miejscu odpoczynku również powinny być jasne, niedrażniące, dlatego warto postawić na odcienie pastelowe, dające poczucie wyciszenia i sprzyjające regeneracji organizmu. Jeżeli decydujemy się na TV w sypialni powinniśmy umieścić go w takim miejscu żeby zapewnić sobie wygodne oglądanie. Starajmy się również unikać nadmiaru bibelotów i dodatków, różnorodności kolorów. Sypialnia to miejsce relaksu, ładowania akumulatorów, miejsce wyciszenia, wiec kierujmy się zasadą im mniej tym lepiej. A kiedy już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik pozostaje tylko życzyć kolorowych snów

Read more