Zalety i wady podłóg drewnianych. Co warto wiedzieć?

Piękna, drewniana podłoga w salonie potrafi zrobić ogromne wrażenie. Efekt niezwykłej przytulności, ciepła i chęć chodzenia boso, bo eleganckich deskach, które wydają się jakby dopiero wczoraj zostały przywiezione z lasu? Wielu z nas uwielbia efekt drewnianej podłogi i coraz chętniej, zamiast paneli czy posadzki z kafli, decydujemy się właśnie na podłogi z naturalnego drewna – ten szyk jest niepowtarzalny! Ale czy ten typ wykończenia podłogi ma jakieś wady? I o czym powinniśmy wiedzieć, zanim się na nie zdecydujemy?

(więcej…)

Read more

Jak wyrazić siebie poprzez aranżacje wnętrzarskie

Wciąż szukamy kolejnych sposobów na wyrażenie siebie, decydując się na egzotyczne podróże, na uprawianie oryginalnych pasji, nawet na określone stylizacje modowe. Tymczasem wyrazić siebie można także poprzez autorskie aranżacje wnętrzarskie. Zamiast angażować dekoratora wnętrz, lepiej samodzielnie zaaranżować własne cztery kąty, które dobitnie powiedzą, kim jesteśmy i co nam w duszy gra. Do dzieła! (więcej…)

Read more

Natura jako inspiracja, czyli wzbogacenie aranżacji

Ponadczasowe piękno natury – uwodzi nas od zawsze. Czaruje i odsyła do tego, co elementarne. Do impresji, które pojawiają się w kontakcie z jednoczesną ulotnością i wiecznością natury. Dlatego meble wykonane na bazie naturalnych materiałów, z litym drewnem na czele, nigdy się nie zestarzeją. Właściwie z czasem nabiorą jeszcze wyjątkowego charakteru, a ich piękno w pełni się ukształtuje. Podobnie jak drewniane domy, których uroda okazuje się nieprzemijająca i na nowo odkrywana w nowoczesności. Czy to wyłącznie sentymentalny powrót do przeszłości? Inspiracje naturą z pewnością mają wymiar sentymentalny, ale nie tylko. To podkreślenie uniwersalnego znaczenia i estetyki naturalnych cząstek budujących naszą rzeczywistość. (więcej…)

Read more

W jaki sposób wybrać krzesło biurowe?

Wybór odpowiedniego krzesła biurowego wbrew pozorom nie jest prosty. Decydując się na tak ważny zakup, powinniśmy bardzo dużą uwagę zwrócić na kilka istotnych szczegółów. Ważny jest przede wszystkim komfort naszego mebla. Zatem o czym jeszcze powinniśmy pamiętać podczas jego zakupu?

(więcej…)

Read more

Nietuzinkowe mieszkanie – jak je ozdobić?

Obecnie w licznych magazynach wnętrzarskich czy też portalach internetowych poświęconych dekoratorstwu znajdziemy wiele interesujących porad związanych z aranżacją wnętrz. Mnogość stylów i trendów jest tak olbrzymia, że wśród nich każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie. (więcej…)

Read more

Aranżacja małego mieszkania

Aranżacja małych mieszkań w obecnych czasach nie jest rzadkością. Najczęściej przed tak trudnym zadaniem muszą zmierzyć się single lub pary, które dopiero rozpoczynają swoje wspólne życie. Pomieszczenie wszystkich niezbędnych sprzętów na małym metrażu jest naprawdę sztuką. Właściciele lub wynajmujący często muszą jednak zrezygnować z umieszczenia w mieszkaniu kilku urządzeń lub mebli. (więcej…)

Read more