Szyk i elegancja

Kuchnia to nie tylko miejsce, w którym przyrządzamy obiady i kolacje. Kuchnia to także pomieszczenie w którym nieraz jemy wspólnie z rodziną, dokąd zapraszamy przyjaciół na kawę, gdzie odpoczywamy z książką i deserem po długim dniu. Dlatego kuchnia nie może być urządzona byle jak- jeśli całe nasze mieszkanie charakteryzuje się elegancją to kuchnia także powinna być szykowna.

Styl francuski

To styl bez wątpienia pełen elegancji. Podstawą w nim są tapicerowane, ludwikowskie meble. Czy istnieją tego typu meble kuchenne? Wszystkie utrzymane w tym stylu byłyby niefunkcjonalne, jednak warto wprowadzić do kuchni pewne elementy dawnej świetności. Mogą to być np. obite krzesła albo drobne, złote zdobienia na meblach kuchennych.
W tym stylu ponadto królują jasne barwy- biel, pastelowy róż, błękit, jasny żółty i złoty. Aby wszystko wyglądało dobrze konieczna jet także duża ilość światła, dlatego okna nie powinny być zasłonięte grubymi firanami, Jeśli mamy dużą kuchnię dobrze będzie wyglądał żyrandol albo bogato zdobiona lampa sufitowa.

Styl klasyczny

Meble kuchenne utrzymane w tym stylu powinna cechować lekka elegancja. Wykonane są one z litego drewna, mogą być nieco stylizowane na starsze. Krzesła posiadają obicia.
Kuchnia utrzymana jest w różnych odcieniach brązu i beżu- przechodzą one delikatnie w siebie wzajemnie. Warto zdecydować się albo na jasne meble i nieco ciemniejsze ściany albo ciemniejsze meble a ściany beżowe. Idealnymi dodatkami są te wykonane z mosiądzu oraz obrazy- nawet małe.

Styl eklektyczny

To niezwykły styl- nie ma w nim żadnych schematów. Jego podstawą zaś jest subtelne połączenie tego,co stare z nowoczesnością. A zatem meble kuchenne w tej aranżacji będą różnorodne. Mogą zarówno być nowoczesne- geometryczne w odważnych barwach, jak i staromodne- tapicerowane, ze zdobieniami. Trzeba jedynie je umiejętnie ze sobą połączyć.
Barwy w tym stylu także są różnorodne. Można łączyć ze sobą przeróżne kolory- z jednej strony ostre pomarańcze, czernie i czerwienie z bielą, a z drugiej- może to być również połączenie francuskiego złota z mocną zielenią.

Tekst powstał we współpracy z firmą Janmar

Website: