Szukasz mebli drewnianych? Sprawdź najlepszych producentów!

Meble drewniane wracają do mody w wielkim stylu – najlepsi producenci i designerzy pokazują nam modele łóżek i innych mebli do sypialni wykonanych z drewna sosnowego, dębowego czy bukowego. Czy takie meble sprawdzą się w naszych sypialniach? Czy litego drewno jako tworzywo okaże się strzałem w dziesiątkę i przez długie lata będzie cieszyć nasze oczy?

 

Dlaczego warto postawić na lite drewno?

Większości z nas meble z litego drewna kojarzą się z przepastnymi szafami czy komodami, których większość możemy oglądać w muzeach. Faktycznie, dawniej meble takie wzorowane były na stylu francuskim czy angielskim, cenione były przede wszystkim w bogatych, mieszczańskich domach. Dzisiaj lite drewno wraca w odmienionej i odświeżonej formie. Wszystko za sprawą najlepszych producentów oraz doświadczonych projektantów, którzy dbają o estetykę mebli oraz ich funkcjonalność.

 

Właściwości litego drewna

Wysoka gęstość litego drewna sprawia, że jest to materiał idealny do stolarstwa. Nie chłonie brudu czy wilgoci, odpowiednio zabezpieczone drewno nie traci koloru, nie jest podatne na ścieranie czy zarysowania. Dodatkowo możemy także wybierać z szerokiej gamy kolorystycznej.  Wielu producentów stosuje także bejce i lakiery dla lepszego zabezpieczenia drewna.

 

Jakie meble z litego drewna znajdziemy w topowych sklepach?

Wybór mebli drewnianych jest bardzo szeroki – w sklepach takich jak visby.pl znajdziemy przede wszystkim łóżka z wewnętrznymi skrzyniami czy tapicerowanymi zagłówkami. Wiele z oferowanych modeli posiada również dedykowane materace, jednak jako kupujący sami także możemy zadecydować o konkretnych rozwiązaniach związanych z tym produktem. Warto wybrać materac dopasowany do własnych potrzeb. Poza łóżkami w ofercie producentów znajdziemy również obszerne szafy, niewielkie szafki nocne, komody oraz eleganckie, nowoczesne toaletki.