Szalone lata 80.

Z czym kojarzą nam się lata 80.? Bez wątpienia z szaleństwem- był to bowiem okres buntu przeciwko wszelkim dotychczasowym wartościom, protestu przeciw schematom i strukturom. Słowem – był to czas ogromnych rewolucji kulturowych i społecznych. A zatem- jeśli chcemy dzisiaj zamanifestować naszą odrębność od świata warto zainspirować się modą tamtych lat.

Fryzura – drobne fale

O kim pomyślimy, gdy ktoś wypowie hasło „lata 80.”? Na pewno o osobie ubranej w podarte dżinsy, trampki, koszulę w kratę, skórzaną kurtkę. Wszystko będzie trochę niedopasowane, trochę na bakier. Jednak najważniejsze będą włosy – ułożone w drobne fale, wysoko podniesione, pospinane w ciekawe kitki czy warkoczyki.

Warto wiedzieć, że taka fryzura wraca do łask także dzisiaj. Szczególnie dobrze pasuje ona do osób oryginalnych, ciekawych życia, które chcą pokazać swoją naturę. Ponadto doskonale sprawdza się ona u posiadaczek prostych, cienkich włosów, ponieważ znakomicie powiększa objętość włosów. Jak jednak uzyskać taki efekt?

Karbownica do włosów

Urządzenie, dzięki któremu to będzie możliwe to właśnie karbownica do włosów, nazywana też gofrownicą. Jej nazwa pochodzi od karbowania płytek, między którymi umieszczamy pasmo włosów. Generalnie taka karbownica do włosów wygląda podobnie do prostownicy. A jak z działaniem?

Działanie takiej karbownicy jest dość proste. Wystarczy nagrzać ją do odpowiedniej temperatury i następnie wydzielone pasma włosów włożyć pomiędzy ramiona urządzenia i chwile potrzymać. Warto pamiętać o stosowaniu środków pielęgnacyjnych do włosów, dzięki którym nie będą one przesuszone i napuszone.

Wybór karbownicy do włosów

Jak widać- warto jest posiadać taką karbownicę do włosów. Nawet jeśli nie będziemy z niej korzystać często, to przecież nieraz na pewno będziemy w buntowniczym nastroju i będziemy miały ochotę pokazać to całemu światu. Pozostaje jednak pytanie- jak wybrać dobrą prostownicę?

A zatem przede wszystkim należy spojrzeć na płytki- najlepiej żeby były one ceramiczne albo turmalinowe. Następnie należy spojrzeć na moc urządzenia- im wyższa, tym szybciej będą się one nagrzewać. Ważne jest także, aby karbownica była zaopatrzona w regulację temperatury- każde włosy wymagają innych warunków do modelowania. Warto również zastanowić się nad kupnem urządzenia o wymiennych płytkach- wtedy będziemy mieć lokówkę, prostownicę i karbownicę do włosów jednocześnie!

Co dalej? Pozostaje cieszyć się z naszego wyboru i przyjmować pochwały naszej fryzury od znajomych!

Artykuł powstał we współpracy z Cooks Store