Takimi miejscami są: domy mieszkalne, ośrodki wypoczynkowe, osiedla, bary, puby, restaurację, sklepy, szkoły, podziemne przejścia, dworce, miejsca pożytku publicznego, środki komunikacji miejskiej, bankomaty, banki, przychodnie, place itp. W lokalach gastronomicznych zauważono tendencje, że jak zamieści się kamerę w miejscu przygotowywania dań , jakość serwowanych dań jest niejednokrotnie podwyższona.

Pracownicy mają większą motywację, gdy czują, że ich praca może być sprawdzona

Montowanie systemów kamer jest coraz częściej stosowane na świecie i cieszy cię coraz większą popularnością. Dla ludzi nie jest to nic nadzwyczajnego, obecność kamer. Większość już nawet tych kamer nie zauważa, czasem nie zdając sobie sprawy, gdzie są umieszczone. Podkreślając, że monitoring wizyjny ewidentnie podnosi jakość bezpieczeństwa w miejscu, w którym się żyje. Sam fakt, że kamery są montowane powoduję, że zachodzi mniej niepokojących zdarzeń. Osoba zagrażająca drugiemu człowiekowi lub chcąca coś zniszczyć może zrezygnować, gdy ujrzy kamerę albo jej atrapę. W miejscach publicznych, gdzie doszło do wypadku i osoba zbiegła z miejsca, również monitoring może się okazać bardzo pomocnym narzędziem.

Istotna jest jakość obrazu kamery, im lepsza, tym większa szansa na pojmanie właściwej osoby

Bardzo często publikowane są  stop klatki z nagrania umieszczane na portalach społecznościowych, gdzie większe szanse na powodzenie w odnalezieniu sprawcy ma obraz dobrej jakości. Umieszczenie monitoringu na terenie placówek edukacyjnych pozwala szybko reagować w niejasnych sytuacjach: akty wandalizmu, przemoc pomiędzy uczniami, kradzieże, czy rozpowszechnianie substancji odurzających na terenie szkoły. Tego typu incydenty nie dotyczą wyłącznie szkół, ale również innych przestrzeni życia publicznego. Kamera pozwala na spokojnie nawet w późniejszym czasie na przejrzenie nagrania, które może wszystko wyjaśnić i pokazać jak się faktycznie sprawy miały. Monitoring miejski jest bardzo pomocny w sytuacjach: kolizji drogowych, napadów, rabunków, aktów wandalizmu, gwałtów, zaginięć. W sytuacji zaistnienie takich incydentów nagrania z monitoringu trafiają do policjantów, którzy wszystko dokładnie analizują i sprawdzają przebieg wydarzeń.

Instalując system kamer monitorujących w zakładach przemysłowych, w którym pracuje więcej pracowników, ma ona znaczący wpływ na wydajność pracowników. Posiadając taki system możemy sprawdzić, czy każdy z pracowników stosuję się do godzin pracy, oraz czy nikt nie nadwyręża regulaminu i zasad bhp. Jest to rozwiązanie, które się zdecydowanie zwraca kierownictwu. Dużym plusem jest możliwość oglądania kamer za pomocą internetu. Zdalna obsługa jest ogromną zaletą, która pozwoli na obserwację miejsca niezależnie od tego, gdzie osoba sprawdzająca znajduję się w danej chwili. Obiektyw kamery umieszczony na naszej posesji w ciągu paru sekund przesyła nam obraz i informację o interesującym nas miejscu. Nowoczesne urządzenia monitorujące dostępne na rynku dają nam gwarancję działania bez zarzutów nawet w sytuacji niesprzyjających warunków atmosferycznych za oknem. Wiele opcji kamer, które podnoszą jakość korzystania i większe bezpieczeństwo, coraz bardziej zyskuję przychylność społeczeństwa, nawet tej grupy ludzi która do tej pory sceptycznie podchodziła do zjawiska monitoringu.

Opracowanie https://ivel.pl/