Sypialnia dla dwojga

Sypialnie są miejscem przeznaczonym do relaksowania się, odpoczynku. Coraz więcej z nas zwraca uwagę na odpowiednie umeblowanie tego pomieszczenia. Pragniemy, aby było komfortowe, wygodne, ale jednocześnie funkcjonalne. Jak tego dokonać?

Pierwszym krokiem jest dobranie odpowiedniej kolorystyki. Nie musimy trzymać się kurczowo ciepłych kolorów, zadbajmy jednak o to, aby w sypialni nie królowały ciemne kolory. Jeśli cenimy chłodne odcienie warto wybrać pastelowe barwy fioletu, błękitu, zieleni. Będą doskonale komponować się ze skandynawskimi dodatkami.

Łóżko, komoda, regały…

Meble w sypialni możemy dobrać z jednej kolekcji – dzięki temu znacznie szybciej pójdzie nam meblowanie. Oczywiście opcją jest również szukanie ciekawych zestawień kolorystycznych i faktur. Łóżko powinno być dopasowane do naszych potrzeb: mieć odpowiedni wymiar, być wykonane z wysokiej klasy materiałów, np. litego drewna. Wiele osób poszukuje łóżek z wewnętrznymi pojemnikami na pościel .
W sypialni nie może zabraknąć niewielkich szafek nocnych – zazwyczaj są one wysokości łóżka lub nieco niższe. Na ich blatach postawić można lampę, we wnętrzu znajdują się szuflady.

Tego unikaj!

Chcąc sprawić, aby pomieszczenie było oazą spokoju zrezygnujmy z telewizora, radia, komputera. Warto zastanowić się nas regałami z książkami – czytanie to dobry sposób na wyciszenie się.