Świece zapachowe przeznaczone do walki z komarami

Świece zapachowe najczęściej kojarzą nam się z miłą atmosferą oraz z przyjemnie spędzanym czasem albo w towarzystwie przyjaciół, albo samotnie, kiedy chcemy się całkowicie zrelaksować. Czasami nawet świece zapachowe mogą nam towarzyszyć przy spotkaniach romantycznych. Są też okazje, kiedy nie chcemy zmieniać sobie nastroju, ale zadbać o to, by wredne komary nie były w stanie nam popsuć szyków. Wtedy potrzebne nam są świece zapachowe przeznaczone specjalnie do walki z komarami.

Świece zapachowe w starciu z komarami

Może się to wydawać pomysłem nie do końca poważnym, ponieważ świece zapachowe można określić różnymi mianami, ale raczej ciężko byłoby je nazwać zagrożeniem dla czegokolwiek lub kogokolwiek. Faktycznie, żabic komara świecą zapachową można tylko poprzez wrzucenie go do jej ognia, a tego raczej nikt robić nie będzie. Istnieje jednak jeszcze jeden sposób, który jest trochę bardziej subtelny.
Tym sposobem jest zagłodzenie komara, a właściwie sprawienie, by nasza mała latająca maszkara nie była w stanie się najeść. Komary nie wyszukują swojej ofiary przez wzrok, jak sądzi wiele osób. Ich sensory pozwalające nas znaleźć mają naturę czysto chemiczną. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, wyszukują nas po zapachu. Świece zapachowe w swoim specjalnym wydaniu nastawionym na zwalczanie komarów są w stanie latającym krwiopijcom namieszać w głowach i spowodować, że będą one totalnie zagubione. Tak długo, jak będą się znajdować w zasięgu zapachu takich świec, tak długo nic nam z ich strony nie będzie groziło.