Subtelna kuchnia w stylu prowansalskim

Subtelne wzory, jasne barwy i sielski klimat to cechy charakterystyczne kuchni rodem z  południowo-wschodniej Francji. Jakie meble i dodatki powinny znaleźć się w kuchni, aby stworzyć w niej klimat eleganckiej Prowansji? Sprawdź!

Kolorystyka

Rozbielone pastele oraz lila to barwy, które dominują we wnętrzach inspirowanych Prowansją. Na meblach często pojawiają się charakterystyczne motywy oliwki albo lawendy. Dzięki jasnej palecie barw, w pomieszczeniach panuje ciepła, domowa atmosfera.

Meble w kuchni w stylu prowansalskim

Kuchnia w stylu prowansalskim to nie miejsce na ciemną, masywną zabudowę. Meble w tego typu kuchni powinny przede wszystkim wyróżniać się lekką formą i tradycyjnym kształtem. Fronty szafek często są przecierane i bejcowane, co nadaje im nutę staromodnej klasy.  Większość modeli białych mebli wykonywanych jest z matowej płyty MDF. Wbrew niektórym opiniom, białe meble nie uprzykrzają życia podczas sprzątania, wręcz przeciwnie – nowoczesne płyty meblowe pokryte są powłokami, z których łatwo możemy usunąć wszelkie zabrudzenia. Co więcej, wysokiej jakości materiał odpory jest na działanie wysokich temperatur oraz wilgoć, dzięki czemu meble wzorów zdają egzamin w trudnym, kuchennym środowisku.

Dodatki

Integralną częścią aranżacji w stylu prowansalskim są liczne dodatki. Aby w kuchni i jadalni panowała nieco romantyczna, spokojna atmosfera, nie może w nich zabraknąć doniczek w ziołami, wiejskich warkoczy czosnków przywieszonych w widocznym miejscu, plecionych koszyczków czy ozdobnych naczyń. Na stole pięknie prezentować się będzie jasny obrus oraz żywe kwiaty w porcelanowym wazonie. Więcej wnętrzarskich inspiracji, które pomogą odmienić Ci Twoje otoczenie, znajdziesz na stronie www.gama-sklep.com.pl.