Ślub w tropikach – czy to dobry pomysł?

Coraz więcej młodych par szuka nietuzinkowego sposobu na zawarcie związku małżeńskiego. Do niedawna mogliśmy mówić „tak” wyłącznie w USC lub też przed ołtarzem. Wraz ze zmianą przepisów w roku 2015 możliwe stało się organizowanie świeckich ceremonii ślubnych praktycznie w każdym miejscu, o ile oczywiście będzie ono oddawało powagę tego wydarzenia. To stworzyło olbrzymie możliwości do organizacji ślubu w plenerze, pięknych zamkach, czy nawet… zabytkowych kopalniach!

Minimum formalności, maksimum przyjemności

Bez wątpienia jednym z wymarzonych miejsc do zawarcia małżeństwa jest rajska plaża. Kilka topowych biur podróży w Polsce zajmuje się organizacją tego rodzaju przedsięwzięć. Zadaniem biura podróży jest maksymalne ułatwienie wszelkich formalności, aby młoda para mogła cieszyć się przede wszystkim podniosłym wydarzeniem i pobytem na egzotycznych wyspach. Ślub w tropikach wybiera coraz więcej młodych par – najpopularniejszymi kierunkami są Seszele, Mauritius, Dominikana.

Jakie dokumenty są niezbędne do zawarcia związku małżeńskiego poza granicami Polski? Przede wszystkim są to dowody osobiste młodej pary, jak i paszporty. W wielu przypadkach niezbędne okażą się także skrócone akty urodzenia. Czytaj więcej na romantyczne.com.