Skuteczna ochrona dzięki rynnom pcv

Rynny pcv szturmem podbiły rynek, ponieważ rynna cena jest dużo niższa niż w przypadku innego rodzaju rynien (np. tych wykonanych z metalu). Ponadto, rynny pcv mają wiele zalet, które przemawiają za ich dużą popularnością. Dobrze wybrane na pewno posłużą przez długie lata, chroniąc nasz dom przed niekorzystnym działaniem różnego rodzaju czynników atmosferycznych.

Rynny pcv na każdy klimat

Jak pokazują badania, rynny pcv są szeroko stosowane nie tylko ze względu na ich cenę, lecz również na doskonałe właściwości, bo to właśnie rynny pcv bardzo często są zalecane jako najwłaściwsze rozwiązanie w rejonach nadmorskich, gdzie panuje ostry, surowy klimat. Na pewno niezwykłą zaletą rynien z pcv jest ich bardzo wysoka, nawet około 50-letnia trwałość, a wszystko to przy stosunkowo niskich kosztach zakupu i wykonania całego systemu. Rynna cena jest zachęcająca nawet w przypadku zakupu dużych ilości materiału.

Łatwość montażu rynien z pcv

Ze względu na to, że rynny pcv i rury spustowe, które są niezbędne do ich montażu, są lekkie, a sam montaż nie jest nieskomplikowany, łatwo można wykonać go samodzielnie, nie korzystając z usług wyspecjalizowanej ekipy i nie ponosząc dodatkowych kosztów. Montaż jest prosty, ponieważ poszczególne elementy orynnowania łączy się po prostu ze sobą za pomocą łączników zaciskowych ze specjalnymi uszczelkami lub też specjalną metodą klejenia. Tu, ze względu na bardzo dużą rozszerzalność cieplną PVC, konieczne jest stosowanie specjalnych elementów kompensacyjnych (czyli złączek przesuwnych), które to zapobiegają odkształceniu się rynien pod wpływem wysokiej temperatury.

Najlepsze systemy rynnowe

Za najlepsze systemy rynnowe uznawane są te, na które składają się rynny mocowane wzdłuż okapowych krawędzi dachu, a także te, które tworzą ich przedłużenia w postaci rur spustowych, które to prowadzone są po wierzchu ściany. Wyloty zamontowanych rur, mogą kierowaćodprowadzaną wodę na powierzchnię posesji, do specjalnej studni chłonnej lub do kanalizacji burzowej. Jednakże coraz częściej wody opadowe gromadzi się po prostu w zbiornikach, by następnie wykorzystać je np. do podlewania ogrodu lub do innych celów gospodarczych. To jakie przekroje rynien i rur spustowych należy zamontować, zależy od powierzchni połaci dachowej, a także od kąta jej nachylenia.