Skrzynie na piwo ułatwiają przechowywanie i transport piwa

Piwo butelkowane wciąż jest w obrocie, choć aluminiowe puszki są materiałem mimo wszystko bardziej praktycznym i poręczniejszym jako pojemnik na piwo. W wielu krajach jednak wymagane jest sprzedawanie piwa w butelkach, a nie bez znaczenia jest też to, że wielu amatorów tego trunku woli pić piwo właśnie z butelki szklanej, a nie z puszki czy butelki plastikowej.

Aby dostarczyć piwo do sklepów i umożliwić nabycie go spragnionemu klientowi, niezbędne są zatem odpowiednie skrzynki na piwo. Ich rola jest dwojaka. Przede wszystkim mają za zadanie uchronić butelki przed stłuczeniem. W kracie na piwo każda butelka jest odseparowana od reszty, a więc prawdopodobieństwo stłuczenia się jest znikome. Kratki na piwo służą również do transportu pustych butelek. Nie mniej ważna jest funkcja reklamowa. Obecnie bowiem większość skrzyń na piwo wykonanych jest w kolorystce identyfikacji wizualnej producenta piwa i są one dodatkowo zaopatrzone w logo.

Skrzynie na piwo dla ochrony złocistego trunku

W wielu krajach piwo jest najpopularniejszym napojem alkoholowym. To powoduje, że wolumen produkcji jest tak duży, że niezbędne jest, aby było ono transportowane w jak najlepszych warunkach. Tylko wtedy transport będzie na tyle sprawny, aby uchronić butelki przed stłuczeniem i wynikającymi z tego stratami finansowymi. Skrzynie na piwo są sztaplowalne, dzięki czemu można zaoszczędzić wiele przestrzeni.

Kraty na piwo i ich cechy

Większość browarów zamawia u producentów dedykowane skrzynie na piwo, czyli wykonane w kolorach dla danego browaru charakterystycznych i używanych w identyfikacji wizualnej. Wówczas skrzyni na butelki piwa są też zaopatrzone w logo firmy i hasło przewodnie. Takie wykonanie skrzyń na piwo powoduje, że stanowią one formę reklamy, co jest szczególnie ważne, gdy piwo jest sprzedawane w sklepach prosto ze skrzyni na butelki piwa. Wiele firm prześciga się więc w tym, aby mieć skrzynie na piwo, które będą się wyróżniać na tle innych.

Co oferuje producent skrzynek na piwo?

Nowocześnie kraty na piw o są zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego, które jest materiałem najlepszym do tego celu. Jest lekkie, odpowiednio wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne, a także łatwe do mycia. Wszystkie skrzynie na butelki piwa są zaopatrzone w uchwyty do przenoszenia, ale coraz częściej są one zaopatrzone w miękkie uchwyty wykonane z gumy, aby zmniejszyć uciążliwość dla pracowników. Producenci skrzyń na piwo oferują też modele przeznaczone do transportu wielopaków piwa w foliowych zgrzewkach lub tekturowych opakowaniach.