Sauna w ogrodzie

Moda na korzystanie z saun przybyła do nas z mroźnej Skandynawii – ludy północne umiłowały sobie ten sposób na spędzanie czasu. Finowie, Szwedzi i Norwegowie korzystają z sauny z dwóch powodów: przede wszystkim jest ona dobra dla naszego zdrowia. Drugim powodem jest możliwość spotkania w gronie znajomych i wymiana poglądów kulturalnych, politycznych. Sauna jest miejscem, gdzie także powinniśmy odpocząć i zrelaksować się. Warto zastanowić się więc, czy niewielki domek z sauną mógłby stanąć w naszym ogrodzie!

W Polsce znajdziemy kilka topowych firm zajmujących się produkcją domków z saunami, właśnie przeznaczonymi do ogrodów. Wśród nich znajdziemy konstrukcje zdolne pomieścić od 3 do nawet 10 osób! Zazwyczaj domki budowane są na planie sześciokąta, a ich ściany tworzą okrągłe bale np. z gatunku sosy polarnej. Ich budowa jest niezwykle trwała: wykorzystywana jest technika na wpust i piórko. Dzięki temu bale doskonale do siebie przylegają, tworząc naturalną izolację przed chłodem z zewnątrz. Drewno jest odpowiednio zaimpregnowane, przez co nie wpływa na nie wilgoć, zmienne warunki atmosferyczne. Poza eleganckimi drzwiami wejściowymi domki posiadają także okienko, aby w ciągu dnia mogło tam wpadać naturalne światło.
Wewnątrz sauny znajduje się przede wszystkim piec, sterowany zazwyczaj elektrycznie. To spore ułatwienie dla użytkowników. Poza piecem w saunie znajdują się także ławeczki do siedzenia.

Sauna dla każdego?

Zdrowotne efekty korzystania z sauny są niezaprzeczalne – nasz organizm pracuje lepiej, pobudzane jest krążenie krwi. Dodatkowo podczas sesji w saunie nasza skóra samodzielnie się oczyszcza. Regularne korzystanie z sauny pozwala również na wzmocnienie odporności naszego organizmu. Sauna znacząco wpływa na nasze zdrowie!
Czytaj więcej na gardenspace.pl.